Spravodajstvo

Prichádza nová vlajková loď od Microsoftu (Lumia 940)? Na internete unikli informácie, ktoré to naznačujú

Microsoft stále nepredstavil novú vlajkovú loď pre tento rok, hoci na trhu sa počas roka objavilo viacero nových mobilných zariadení ako sú napríklad Lumia 735, 535, 435 či iné. Tento stav by sa však mohol čoskoro zmeniť, totiž v databáze GFXbench sa tri dni dozadu objavil nový prístroj pod označením Nokia RM- 1106.

Špecifiká pripravovanej Lumie 940 (?)
Špecifiká pripravovanej Lumie 940 (?) Zdroj: Neowin.net

Ako možno vidieť zo špecifík zariadenia, ktoré sú v rámci benchmark-ingu porovnávané (procesor, displej, OS, GPU, ….) nebude sa jednať o žiadny LOW-END prístroj, ale zariadenie vyššej triedy. S veľkou pravdepodobnosťou sa bude jednať o novú (Microsoft) Lumiu 940, ktorá by mala vystriedať minuloročnú vlajkovú loď Nokiu 930. Totiž z porovnania je vidno, že Nokia RM – 1106 bude mať 6-jadrový procesor Qualcomm, displej o veľkosti 5,2“ (s Full HD rolíšením), podporu DricetX 11, 17 MPx zadný fotoaparát / 5 MPx predný fotoaparát,… V podstate sa tieto špecifiká z veľkej miery prekrývajú s informáciami, ktoré sa dostali na verejnosť len nedávno.

Určite, ak patríte medzi fanúšikov Windows Phone zariadení vaša prvá otázka nebude smerovať k výkonnosti zariadenia, keďže v súčasnosti nenájdete v obchode aplikáciu či hru, s ktorou by si súčasná vlajková loď neporadila, ale skôr k očakávanej funkcionalite Continnum, o ktorej Microsoft povedal, že dostupná bude len pre novo predstavené zariadenia vyššej triedy. Avšak odpoveď na túto otázku zatiaľ nie je známa, ale pevne veríme, že sa dočkáme kladnej odpovede.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close