SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Preteky v megapixeloch pokračujú. ZTE chce priniesť na trh „šialené“ rozlíšenie kamerového snímača

Netreba však zabúdať na to, že okrem megapixelov na výslednú kvalitu fotografií vplývajú aj ďalšie faktory

Spoločnosť ZTE upútala niekoľko týždňov dozadu pozornosť nielen médií, ale aj technologických nadšencov. Dôvodom bolo uvedenie prvého smartfónu na svete s kamerovým modulom pod displejom. Najnovšie opäť púta pozornosť. Tentokrát ide však o kameru umiestnenú v zadnej stene zariadenia. 

ZTE Axon 30 Pro ponúkne šialené rozlíšenie kamerového snímača

Portál phonearena.com upozorňuje na vcelku zaujímavé informácie, ktoré vyplávali okolo zariadenia ZTE Axon 30 Pro 5G na povrch. Ten by mal totiž podľa aktuálne dostupných správ disponovať kamerou s doslova šialeným rozlíšením. Konkrétne hovoríme o hlavnom kamerovom module s 200-megapixelovým snímačom.

Zariadenie z kuchyne ZTE, ktoré nesie kódové označenie „S5KGND“, má mať veľkosť pixelov 0,64 µm mikrónov (pozn. redakcie: Galaxy S21 Ultra 5G má veľkosť pixelov 0,8 mikrónov). Ďalej, malo by podporovať technológiu Pixel binning a to nielen v „štandarde 4 do 1“, ale až 16 do 1 (pozn. redakcie: technológia Pixel binning umožňuje zlučovať viacero pixelov do jedného). Inými slovami, ZTE bude musieť kompletne prekopať aktuálnu technológiu, aby výsledná fotografia z 200-megapixelového snímača mala vo finále „len“ 12,5-megapixelov. Na druhej strane, ak ZTE uspeje, tak snímač by  mohol ponúknuť úplne inú kvalitu výsledných fotografií, na akú sme aktuálne zvyknutí.  Rovnako sa špekuluje, že zariadenie by mohlo byť schopné natáčať videá pri rozlíšení 16K. Druhým dychom však treba dodať, že takéto rozlíšenie by bolo v praxi nevyužiteľné. Dôvodom je, že len malé množstvo zariadení by dokázalo prehrať video v tak vysokom rozlíšení.

ZTE AXON 30 Pro_leak na weibo
Zdroj: Weibo

Okrem iného sa niekoľko dní dozadu do obehu dostal aj reklamný plagát, ktorý prezrádza, že zariadenie bude poháňané procesorom Snapdragon 888, teda aktuálne najvýkonnejším procesorom z kuchyne Qualcommu.  Rovnako sme mohli vidieť aj obrys kamerového modulu smartfónu, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

ZTE Axon 30 Pro_kamerovy modul
via phonearena.com

V súvislosti so smartfónom bola ďalej odhalená ešte snímka nižšie, ktorá poukazuje na prítomnosť Spectra 580 IPS, ktorá je kľúčovou preto, aby bol smartfón schopný pracovať so snímačom s tak vysokým rozlíšením.

Axon 30 Pro_Spectra 580
via phonearena.com

Zároveň treba dodať, že aktuálne nie sú známe žiadne iné informácie, ktoré by prezrádzali ďalšie špecifikácie smartfónu, či dátum jeho oficiálneho predstavenia. Druhým dychom však treba dodať, že vzhľadom na to, že Axon 10 Pro bol uvedený vo februári minulého roka, tak predstavenie modelu A30 Pro nemusí byť tak vzdialené (pozn. redakcie: model A20 bol predstavený nedávno a ponúkol kameru umiestnenú pod displejom zariadenia).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close