SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Presentation Translator – real-time prekladač pre PowerPoint prezentácie

Tím vývojárov z Microsoft Garage prináša ďalšiu zaujímavú novinku. Veľmi užitočný prídavok do PowerPoint prezentácií, má v reálnom čase prekladať hovorený text. Táto nová funkcia bude schopná písať titulky v reálnom čase až v 60 svetových jazykoch.

Nový prídavok pre PowerPoint funguje ako real-time prekladač, a následne preložený text píše vo forme tituliek. Ako to celé vlastne funguje? Jednoducho stačí pripojiť funkčný mikrofón ku Vášmu počítaču a vybrať jazyk, v ktorom budete počas prezentácie rozprávať. Po začatí prezentácie sa začnú Vaše slová prekladať rovno do titulkov priamo v prezentácií. Pokiaľ všetci diváci rozumejú jednému jazyku, jednoducho stačí vybrať daný jazyk a titulky sa začnú zobrazovať na spodku prezentácie. Pokiaľ niekto nerozumie danej reči, môže jednoduchým spôsobom spustiť prekladanie hovorenej reči priamo v jeho smartfóne.

Presentation Translator má zákaldy postavené na Microsoft Translatore. Využíva najmä jeho schopnosti rýchleho prekladania v reálnom čase a funguje naozaj skvele. Pobehujete po rôznych meetingoch a na takúto funkciu ste čakali? Stiahnite si ju zo stránok Microsoft Garage a vyskúšajte ju.

Zdroj: windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close