HuaweiNávody

Takto najjednoduchšie prenesiete svoje aplikácie zo starého Androidu do nového telefónu Huawei

Preniesť dáta, či aplikácie zo starého zariadenia vám potrvá len niekoľko minút

V súčasnosti sú aj naďalej opatrenia amerických úradov voči spoločnosti Huawei stále platnými. V praxi to znamená, že spoločnosť nemôže bez obmedzení nielen nakupovať produkty vyrobené americkými technológiami, ale ani využívať služby amerického pôvodu. Inými slovami v nových telefónoch Huawei nenájdete služby Google vrátane obchodu Google Play. Pre používateľov to znamená, že aplikácie do svojho zariadenia musia sťahovať alternatívnymi spôsobmi. Jedným z nich je obchod AppGallery od spoločnosti Huawei a hoci sa neustále rozrastá, tak aj napriek tomu nie je stále plnohodnotným obchodom v porovnaní s Google Play. A práve preto by sme vám chcel dať do pozornosti jeden zo spôsobov, ako môžete do svojho nového zariadenia dostať aplikácie zo starého zariadenia do nového.

Takto dostanete do svojho nového Huawei smartfónu aplikácie zo starého zariadenia

Celý postup je vcelku jednoduchým a nezaberie vám veľa času. Ako prvé si otvorte stránku apps.evozi.com, kde vložte URL adresu aplikácie Dodo Drop z obchodu Google Play, ktorú si stiahnite aj na pôvodný smartfón z odkazu nižšie.

Na internetovej stránke apps.evozi.com potom ako vložíte URL adresu na aplikáciu Dodo Drop, zvoľte možnosť vygenerovať .apk súbor aplikácie. Následne po pár sekundách budete môcť stiahnuť vygenerovaný súbor do svojho zariadenia. Ide o inštalačný súbor aplikácie, prostredníctvom ktorej môžete preniesť dáta z jedného smartfónu do druhého.

vygenerovanie apk suboru z google play
Zdroj: Vosveteit.sk

Po nainštalovaní aplikácie do svojho zariadenie ju otvorte a povoľte jej potrebné oprávnenia. Urobte tak na oboch smartfónoch. Na zariadení, z ktorého chcete odoslať aplikácie, fotografie a podobne, zvoľte možnosť „Send“. Na novom smartfóne zvoľte možnosť „Recieve“ .

Prenos dat medzi smartfonmi_Dodo Drop_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku na pôvodnom zariadení zvoľte aplikácie, ktoré chcete odoslať. Po ich označení vo vrchnej časti obrazovky uvidíte možnosť potvrdenia odoslania. Potom sa vám otvorí okno, aby ste spárovali starý smartfón s novým. Rovnako vás aplikácia vyzve k tomu, aby mohla vytvoriť Hot Spot (ide o vytvorenie privátnej WiFi siete, ku ktorej sa neskôr automaticky pripojí druhý smartfón).

V ďalšom kroku je potrebné zvoliť možnosť vygenerovania QR kódu, ktorý je potrebné druhým zariadením zoskenovať.

Po krátkej chvíli dôjde k prepojeniu zariadení. V  novom smartfóne potom už len potvrďte prijatie dát. Následne dôjde k prenosu inštalačných súborov aplikácií, ktoré ak otvoríte, napríklad pomocou vstavaného správcu súborov, prípadne cez Dodo Drop aplikáciu, tak dôjde k ich inštalácii.

Páčil sa vám tento návod? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach s vašimi priateľmi. Mimochodom, týmto spôsobom môžete preniesť dáta, či aplikácie z jedného smartfónu do druhého bez ohľadu na značku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close