APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Premeňte váš Android smartfón v prenosný skener v priebehu pár sekúnd. Pozrite sa, ako na to!

Vďaka aplikáciám môžeme z našich smartfónov spraviť výrazne užitočnejšie zariadenia, ktoré môžu nájsť nové uplatnenie, ako „len telefonovanie“

Smartfóny sami o sebe nie sú moc chytrými, hoci to majú v názve. Chytré zariadenia z našich telefónov robia aplikácie. Tých v Google Play nájdeme státisíce, ale nie všetky sú užitočnými. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti vcelku šikovnú aplikáciu AIRscanner, prostredníctvom ktorej môžete premeniť váš smartfón v prenosný skener.

Pomocou aplikácie AIRscanner premeníte váš smartfón v prenosný skener

Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po jej nainštalovaní vám odporúčame v rámci nastavení aplikácie zvoliť kvalitu zosnímaného dokumentu. V prípade výkonnejších zariadení odporúčame zvoliť ako prednastavenú hodnotu „High“. V prípade menej výkonných smartfónov, ponechajte predvolenú hodnotu „Standard“.

AIR Scanner_nastavenie kvality snimok
AIR Scanner_nastavenie kvality snimok

Následne stačí zvoliť ikonu fotoaparátu, prostredníctvom ktorej môžete zosnímať dokumenty. Po ich zosnímaní, budete môcť jednotlivé dokumenty orezať tak, aby na objekte nebol napríklad zachytený stôl, či iné predmety. Samotný dokument môžete následne zdieľať, napríklad prostredníctvom sociálnych sietí, e-mailu a podobne.

Ďalšou zaujímavou funkciou je, že samotné skeny môžete vytvárať aj z existujúcich fotografií, prípadne .pdf súborov, ktoré máte uložené v smartfóne. Rovnako ako v predošlom prípade, tak aj v tomto budete môcť orezávať snímku. Zároveň pri editovaní skenu, môžete využiť rôzne filtre, napríklad za účelom zvýraznenia farieb, prípadne ich odstránenia a podobne.

Ak vás aplikácia oslovila, tak ju stiahnete prostredníctvom odkazu nižšie z obchodu Google Play. Dostupnou je zadarmo.

Chýba vám nejaká funkcia vo vašom smartfóne, prípadne využívate vaše zariadenie aj za iným nie najbežnejším účelom? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close