APLIKÁCIE A HRYNávody

Preklikávajte sa medzi otvorenými kartami v Chrome efektívnejšie. Zapnite si toto skryté nastavenie už dnes!

Pomocou tejto lišty budete môcť efektívnejšie pracovať s otvorenými kartami. Pozrite sa, ako ju aktivujete

Koncom minulého týždňa sme vám priniesli tip na nastavenie, ktorým viete zmeniť rozhranie správcu otvorených kariet v mobilnej verzii prehliadača. Okrem iného nové rozhranie ponúka aj nové možnosti interakcií s kartami. Napríklad ich je možné zlučovať do skupín a tak ďalej s nimi pracovať. Dnes by sme vám chceli v súvislosti s kartami ukázať ďalšie šikovné nastavenie, prostredníctvom ktorého budete môcť s nimi pracovať o niečo efektívnejšie.

Pridajte si malú lištu v spodnej časti obrazovky, kde uvidíte otvorené karty

Funkcia, resp. nastavenie, ktoré by sme vám chceli dať dnes do pozornosti, je schopné pridať malú lištu v spodnej časti obrazovky, kde uvidíte otvorené karty, medzi ktorými budete môcť následne preskakovať.

Zapnutie tejto funkcie je vskutku jednoduché a urobiť tak môžete pomocou pár kliknutí. V prvom kroku si je potrebné otvoriť experimentálne funkcie prehliadača. Urobiť tak môžete pomocou otvorenia URL adresy „Chrome://flags“. Následne by ste mali vidieť ponuku, ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

Experimentalne funkcie prehliadac Chrome_nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne si vyhľadajte nasledovné 3 položky.

  • Tab Grid Layout
  • Tab Groups
  • Explore websites

Pri všetkých funkciách nastavte hodnotu „Enabled“, teda zapnutý.

Experimentalne funkcie prehliadac Chrome_nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Pomocou prvých dvoch nastavení zapnete nové rozhranie správcu otvorených kariet (ktorého vyvoláte kliknutím na ikonu kariet). Pomocou tretieho nastavenia zapnete funkciu behajúcej lišty v spodnej časti obrazovky (pozn. redakcie: vyvoláte ju tak, že pri rolovaní stránky nižšie, potiahnete stránku hore). Ako zapnete všetky funkcie, tak reštartujte váš prehliadač. Potom, keď budete prehľadávať stránky, tak sa budete môcť preklikávať medzi jednotlivými otvorenými kartami efektívnejšie pomocou lišty v spodnej časti obrazovky.

Experimentalne funkcie prehliadac Chrome_nastavenia funkcie behajucej listy
Zdroj: Vosveteit.sk

Tu musíme dodať, že funkcia Explore websites nefunguje bez toho, aby ste nezapli 2 vyššie spomínané funkcie. 

Páčil sa vám článok, alebo bol pre vás užitočným? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close