Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Prehliadače ako Google Chrome a ďalšie prinášajú možnosť automatického prepnutia stránok do Tmavého režimu

Internetové prehliadače sú schopné automaticky prepnúť vybrané stránky do Tmavého režimu na základe preferovaných nastavení.

Tmavý režim v rozhraniach jednotlivých aplikácií či v operačných systémoch sa pomaly, ale isto prediera dopredu. V podstate ho dnes nájdeme vo väčšine mobilných zariadení (pozn. redakcie: s operačným systém Android 10, iOS 13, alebo v Nastaveniach rozhraní jednotlivých nadstavieb ako sú MIUI, EMUI,…), tak aj v počítačoch.

Automatická prepnutie Svetlého režimu na Tmavý

Internetové prehliadače a webové stránku vedia detegovať Vami preferované nastavenia v počítačoch s Windows 10, macOS,…

Kto by si chcel pri každej návšteve stránky prepínať Svetlý režim na Tmavý, ktorý je používateľom preferovaný alebo opačne? Tak na tento problém reagovalo viacero vývojárov internetových prehliadačov. Táto funkcia je aktuálne dostupná vo verziách Chrome 76, Safari 13 (smartfóny), Safari 12.1 (počítač), Mozilla Firefox 67 či Microsoft Edge (založenom na jadre Chromium) alebo vo vyšších.Pri testovaní iných prehliadačov sme odhalili, že táto funkcia je dostupná napríklad aj v prehliadači Brave, ktorý je však založený na jadre Chromium. Preto predpokladáme, že využívať ju je možné aj v ďalších internetových prehliadačoch.

Tmavy rezim Youtube
Zdroj: vosveteit.sk

Na to, aby boli prehliadače schopné “pračítať” Vami preferované nastavenia nemusíte robiť nič “extra”. Stačí v Nastaveniach vášho PC zmeniť predvolené nastavenie svetlého režimu na tmavý. V prípade Windows 10 počítačov si otvorte Nastavenia a zvoľte následne možnosť Prispôsobenie a potom Farby. Nastavenia farieb zároveň umožňujú aj kombináciu týchto nastavení. Napríklad svetlé rozhranie systému a tmavé rozhranie aplikácií, alebo naopak.

Nastavenia PC Tmavy rezim
Zdroj: vosveteit.sk

Nedostatkom tohto nastavenia je, že nie každá webová stránka má tmavý režim. Tie najväčšie služby, ako je napríklad Youtube, Twitter a ďalšie vo väčšine prípadoch však ponúkajú aj tmavý režim.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close