APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Prehliadač Mozilla Firefox 58 je už teraz dostupný na stiahnutie. Nová aktualizácia prináša veľké množstvo noviniek

Spoločnosť Mozilla len pred niekoľkými týždňami oficiálne prezradila príchod novej veľkej aktualizácie internetového prehliadača Firefox. Verzia prehliadača Firefox 58 mala byť dostupná už minulý týždeň, no vydanie aktualizácie sa o čosi odložilo a medzi bežných používateľov sa dostáva až dnes.

Nová verzia je voľne dostupná už teraz

Nová verzia prehliadača Firefox 58 je už v týchto momentoch voľne stiahnuteľná z oficiálnych stránok prehliadača a je dostupná pre operačné systémy Linux, macOS a Windows. Čo nová verzia prehliadača teda prináša a prečo sa oplatí sťahovať najnovšiu aktualizáciu?

Čo prináša nová aktualizácia?

Hlavným bodom aktualizácie je zabudovaná ochrana pred exploitmi Meltdown a Spectre, ktoré už zopár týždňov vyčíňajú v svete smartfón a počítačov. Nová verzia taktiež zaručuje v niektorých prípadoch až 15-krát vyššiu rýchlosť sťahovania súborov a načítavania webstránok. Aktualizácia taktiež prináša opravy chýb, ktoré na zariadeniach s Linuxom a Windowsom spôsobovali náhodné vypínania prehliadača. Spoločnosť taktiež používateľov novej verzie upozorňuje na to, že pre najrýchlejší prehliadač a plnú bezpečnosť pred exploitmi Meltdown a Spectre, si musia taktiež stiahnuť aj najnovšie dostupné aktualizácie pre Windows. Čo sa týka Linuxu, používatelia si musia stiahnuť najnovší microkódový firmvér od Intelu.

Používa niekto z vás najnovšiu verziu prehliadača Firefox? Ako ste s ním spokojní? Podeľte sa o vaše skúsenosti v komentároch.

Zdroj: Mozilla

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close