BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Prehliadač Chrome od roku 2022 zostane pre milióny počítačov s Windowsom bez podpory Google

Google rozšírili podporu pre prehliadač Chrome o ďalších 6 mesiacov na platforme Windows 7. Od 15. januára 2022 už nebude však podporovaným

Microsoft ešte začiatkom roka ukončil oficiálne podporu pre operačný systém Windows 7, ktorý bol svojho času najrozšírenejším ako aj najobľúbenejším operačným systémom spoločnosti. Týmto rozhodnutím svojim spôsobom spoločnosť dala vývojárom aplikácií a ďalšieho softwaru najavo, že vývoj ich produktov pre platformu Windows 7 nemá už väčší zmysel. Mnoho spoločností preto prestala aktívne vyvíjať svoje produkty pre túto verziu operačného systému. Zároveň mnoho vývojárov oznámilo, že v dohľadnej dobe ukončí podporu svojho softwaru. Výnimkou nebola ani spoločnosť Google.

Pôvodne ukončenie podpory malo nastať ešte v polovici budúceho roka

Spoločnosť Google pôvodne oznámila, že ukončí podporu vývoja Windows 7 k 15. júlu 2021. Dôvodom bolo ukončenie životného cyklu operačného systému Windows 7.

Google v priebehu uplynulého mesiaca však prehodnotil tieto plány a oficiálnu podporu predĺžil o ďalších 6 mesiacov. Teda do 15. januára 2022.

„Po vyhodnotení súčasnej situácie a na základe spätnej väzby od našich oceňovaných podnikových zákazníkov rozširuje pre Chrome našu podporu pre Windows 7 minimálne do 15. januára 2022. To je šesťmesačné predĺženie oproti pôvodne oznámenému dátumu 15. júla 2021.“ píše Google vo svojom blogu.

Windows 7 je stále populárnym operačný systémom

Pri pohľade na aktuálny trhový podiel operačného systému Windows 7 ide o milióny počítačov, ktoré budú odrezané od softwarovej podpory prehliadača Chrome. K dnešnému dňu podľa dát netmarketshare.com Windows 7 pokrýva približne 20% trhu s počítačmi. Nehovoríme pritom len o Windows platforme, ale o všetkých zariadeniach.

trhovy podiel operacnych systemov
Zdroj: netmarketshare.com

V prípade, ak používate staršiu verziu operačného systému, tak by ste mali zvážiť jeho aktualizáciu.

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close