SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Prehliadač Chrome stále dominuje na trhu, Internet Explorer rýchlo klesá

V posledných mesiacoch prehliadač Chrome zaznamenal celkom slušný prírastok nových používateľov. Menší prírastok používateľov zaznamenal aj Firefox alebo Microsoft Edge. Na druhej strane Internet Explorer prestáva používať stále väčší počet ľudí a jeho podiel na trhu veľmi rýchlo klesá.

Na základe údajov od spoločnosti NetMarketShare, prehliadač Chrome zaznamenal menší prírastok používateľov. Presnejšie za posledný mesiac zaznamenal nárast o 0.36% a pomaly atakuje hranicu 60%. Spoločnosť StatCounter zverejnila taktiež výsledky prieskumu, ktoré hovoria o 63.35% podieli prehliadača Chrome na trhu. To ale nemení fakt na tom že prehliadač Chrome stále dominuje trhu prehliadačov.

Zdroj: netmarketshare.com

Microsoft Edge zvyšuje svoj podiel na trhu veľmi pomaly. Posledný mesiac zaznamenal prírastok iba o 0.01% takže celkový podiel na trhu je zatiaľ na hranici 5.63%. Prehliadač Firefox taktiež posledný mesiac zvýšil svoj podiel na trhu a drží sa na hranici 12%. Internet Explorer podľa spoločnosti NetMarketShare zaznamenáva stále menší počet používateľov ale podľa ich výsledkov je stále na 2. mieste medzi prehliadačmi s podielom 17.55% na trhu prehliadačov. Na druhú stranu spoločnosť StatCounter zverejnila výsledky, ktoré hovoria o opaku. Podľa nich je na 2. mieste prehliadač Firefox a to dokonca až o 5% v porovnaní s Internet Explorerom. Menší nárast zaznamenali aj ostatné prehliadače ako napríklad Safari alebo Opera.

Zdroj: statcounter.com

Samozrejme je dôležité povedať že tieto výsledky nie sú úplne presné a nemusia úplne zodpovedať realite. Napriek tomu vyššie spomínané spoločnosti získavajú obrovské množstvá dát vďaka ktorým môžeme mať aspoň približnú predstavu, ako to vyzerá na trhu prehliadačov.

Zdroj: netmarketshare.com, vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky