BezpečnosťSpravodajstvo

Prehliadač Brave, ktorý hovorí, že dbá na súkromie používateľov, vkladá do URL adries stránok svoje referenčné ID

Brave do adries vybraných stránok vkladá svoje referenčné ID, aby zarobil na Vašich nákupoch

Internetový prehliadač Brave patrí medzi vcelku populárne alternatívy voči prehliadaču Chrome. Hovorí o sebe, ako o prehliadači, ktorý dbá na súkromie, bezpečnosť a blokuje reklamy.

Brave zarába na Vašich nákupoch

Viacero používateľov začalo však v poslednej dobe poukazovať na celkom zaujímavú vlastnosť spojenú s affiliate marketingom. Čo to znamená v praxi? Že ak otvoríte cez prehliadač Brave niektoré stránky a zrealizujete nákup tovarov alebo služieb, tak malé percento z tržieb ide prehliadaču Brave.

V praxi to funguje tak, že ked napíšete nejakú internetovú adresu, tak prehliadač za ňu automaticky vloží špeciálny kód, ktorý sleduje Vašu aktivitu na stránke obchodu. Ak zrealizujete na otvorenej stránke nákup, tak časť zo zaplatených prostriedkov ide na účet prevádzkovateľa prehliadača. Samotný nákup pritom nemusíte urobiť hneď, ale aj neskôr. Z pravidla je tam časové rozpätie od niekoľkých dní až po niekoľko týždňov. Nižšie si môžete pozrieť ako tento kód je dodatočne vkladaný.

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak adresu s referenčným ID predpisuje ako pre normálny režim prehliadania stránok, tak aj v inkognito režime.  Na stránkach github.com je možné dokonca dopátrať sa k zoznamu web stránok, kde prehliadač vkladá svoje referenčné ID, ktoré sleduje Vašu aktivitu. Nájdete medzi nimi stránky ako binance.com, bicance.us, conbaise.com/join a ďalšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close