fbpx
SpravodajstvoWindows​​Xbox

Prehľad noviniek, ktoré priniesol Microsoft v roku 2016

Aký bol rok 2016 pre Microsoft? Poďme si teraz spolu pozrieť tie najväčšie udalosti minulého roka, ktoré ovplyvnili každého kráčajúceho používateľa s dobou Windowsu.

Windows 10 Anniversary Update, alebo výročná aktualizácia

Minulý rok bol dôležitým rokom pre spoločnosť Microsoft, ktorá v rámci neho uvoľnila prvú veľkú aktualizáciu pre Windows 10 po jej oficiálnom predstavení ešte v roku 2015. Dočkali sme sa viacerých zmien a vylepšení – úprav sa dočkalo Start Menu, Centrum Akcií, Nastavenia zariadenia ako aj Microsoft Edge, bola predstavená nová funkcia Windows Ink ako aj Windows Hello v internetovom prehliadači.

V súčasnosti Výročná aktualizácia beží na takmer 90% zariadeniach. Oficiálne bola uvoľnená 2. augusta pre Windows 10 používateľov.

PC, Mobil, Xbox, HoloLens, loT zariadenia, Surface Hub – jedna plattforma

Univerzálna Windows platforma išla počas tohto roka ešte o kúsok ďalej, Microsoft totiž oznámil Univerzálne aplikácie aj pre Xbox One, vďaka čomu sa vývojárom otvoril ďalší trh s 20 miliónmi používateľov kde môžu priniesť svoje hry ako aj aplikácie bez väčšej námahy.

Ďalšou novinkou bolo aj predstavenie služby Xbox Play Anywhere, ktorá umožňuje nie len synchronizáciu dát medzi viacerými zariadeniami, ale aj hranie hier na Xbox či Windows 10 zariadeniach s jednou zakúponeou liceniou.

Project Scorpio

Microsoft minulý rok prekvapil herný priemysel novou hernou konzolou pod označením – Project Scorpio, ktorá by mala zavítať do predajní už čoskoro. Malo by sa jednať o najvýkonejšiu hernú konzolu na svete, ktorá by mala zabezpečiť 4K rozlíšenie s 60fps.

HoloLens sa dostalo do predaja

HoloLens, alebo inteligentné okuliare v podaní Microsoftu. Dlho sa o nich rečnilo a v minulom roku sa konečne dostali do predaja. Hoci ich cena dosahuje astronomické hodnoty tak aj napriek tomu je to výrazný technologický pokrok, ktorý sa stal „dostupným“ aj pre verejnosť.

Surface Studio

Microsoft tak isto pracoval aj na novom hardwary, predstavil totiž výnimočné zariadenia Surface Studio. V podstate sa jedná o All-In-One zariadenia určené hlavne pre tých najnáročnejších používateľov.

Windows 10 Creators Update

Bola oznámená ďalšia veľká aktualizácia pre Windows 10 – Creators Update, ktorá by mala zavítať na naše zariadenia už čoskoro. Aktualizácia prináša viacero noviniek ako je napr. Paint 3D, HoloShel pre VR, People Bar, lepšiu synchronizáciu medzi zariadeniami a mnoho ďalšieho.

Windows 10 a ARM

Tou najväčšou novinkou, ktorú Microsoft predstavil (resp. oznámil) počas minulého roka bol Windows 10 bežiaci na ARM procesoroch. Jedná sa v podstate o prinesenie Win32 aplikácií na ARM procesory, ktoré sú určené hlavne pre mobilné zariadenia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close