Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Predvolený webový prehliadač a vyhľadávacieho poskytovateľa vo Windows 10 S nezmeníte

Systém Windows 10 Pro nazývaný Windows 10 S  bude obsahovať novú špecifickú konfiguráciu efektívnu pre bezpečnosť a výkonnosť. Hladký a bezpečný výkon mu po celú dobu zabezpečia aplikácie z Windows Store, na ktoré bude Windows 10 S odkázaný.

Novou politikou sú obmedzenia

Okrem obmedzenia v oblasti aplikácií tu existuje ešte jedna vec, ktorá by vás mohla rozčúliť. Microsoft Edge ako predvolený webový prehliadač vo Windows 10 S jednoducho nezmeníte. Aj keď z Windows Store je možné stiahnuť si aj iné webové prehliadače, Microsoft Edge zostane tak či tak tým predvoleným. S tým skrátka nič neurobíte.

Rovnako ako webový prehliadač, nezmeníte ani predvoleného poskytovateľa vyhľadávania v programe Microsoft Edge a Internet Explorer. Bing bude štandardným poskytovateľom oboch týchto prehliadačov vo väčšine krajín a v niektorých krajinách vám určí poskytovateľov regionálneho vyhľadávania.

Ak vás tieto nové správy možno aj vytočili, Microsoft si tieto rozhodnutia háji tým, že ich používatelia budú takto môcť s Microsoft Edge bezpečne surfovať a Windows 10 S im každý deň zabezpečí potrebnú rýchlosť a bezpečnosť. Táto najnovšia politika Microsoftu s Windows 10 S zatiaľ vyťahuje na vlastných užívateľov samé obmedzenia. Uvidíme, či sa osvedčí.

Zdroj: mspoweruser.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close