SpravodajstvoWindows

Predstavené boli nové aktualizácie pre OneDrive, prinášajú novší dizajn a zmenu používateľského prostredia

Na včerajšej konferencii Ignite bolo predstavených množstvo zmien, ktoré sa v budúcnosti dotknú Microsoftu, Windowsu alebo aplikácií od tohto softvérového giganta. Teraz sa ale pozrieme bližšie na nové aktualizácie pre službu OneDrive a OneDrive aplikácie.

Nové používateľské rozhranie OneDrive webu:

Zdroj: microsoft.com

Microsoft prináša nové vynovené používateľské rozhranie pre OneDrive web. Nový OneDrive na webe prináša novší dizajn, lepší výkon a mnoho zmien, vďaka ktorým sa Vaša práca uľahčí ešte o čosi viac. Odteraz dokážete rýchlo a jednoducho nájsť, ktoré zložky a dokumenty sú čerstvo pridané, aký obsah bol zdieľaný s vašimi priateľmi a dokonca nájdete aj presný zoznam osôb, ktoré Váš zdieľaný súbor otvorili a ktorí naopak nie. Všetky tieto novinky nájdete v nových záložkách People Card a Control Panel.

Nové používateľské rozhranie zdieľania:

Zdroj: microsoft.com

Ďalšou zmenou prešlo aj používateľské rozhranie okna pri zdieľaní súborov. Tieto zmeny sa zatiaľ týkajú Windowsu, Macu a samotného webu. Nové rozhranie v najbližších mesiacoch zavíta aj do Office 2016 aplikácií.

Podpora .zip súborov:

Microsoft do OneDrive konečne pridal podporu .zip súborov. Táto zmena bola používateľmi vyžadovaná už dlhšiu dobu a Microsoft ku tejto zmene konečne pristúpil. Vo webovom rozhraní dokážete jednoducho otvoriť .zip súbory a vybrať jednotlivé súbory, ktoré chcete následne extrahovať.

Aktualizované mobilné OneDrive aplikácie:

Zdroj: microsoft.com

Aplikácie obdržia takmer identické zmeny, ktoré sa týkajú používateľského rozhrania OneDrive webu. Používatelia mobilných aplikácií dokážu taktiež rýchlo a jednoducho zistiť, kto ich zdieľané súbory otvoril a s kým ste tieto súbory vôbec zdieľali.

Externé zdieľanie bez použitia Microsoftu konta:

Zdroj: microsoftu.com

Do OneDrive sa konečne dostáva ďalšia žiadaná funkcia. Súbory uložené na OneDrive dokážete jednoducho zdieľať aj s používateľmi (napríklad mimo Vašej firmy), ktorí nemajú vytvorený Microsoft účet. Používatelia, ktorí súbor potrebujú zdieľať s takýmito osobami, dokážu rýchlo vytvoriť špeciálny kód, vďaka ktorému následne dokážu externí používatelia otvoriť zdieľané súbory.

Files On-Demand:

Funkcia Files On-Demand v OneDrive bude v aktualizácii Fall Creators Update sprístupnená všetkým používateľom s touto aktualizáciou. Pokiaľ stále neviete o čo sa jedná, určite si pozrite naše staršie články.

Ako sa Vám pozdávajú tieto zmeny? Je to vydarený refresh zo strany Microsoftu alebo Vám niektoré prvky pripadajú staromódne? Úplný prehľad zmien nájdete tu.

Zdroj: microsoft.com

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close