Pracovné ponuky
AppleHuaweiSpravodajstvo

Predbehne americký Apple v predajoch čínsky Huawei? Odborníci majú svojho favorita

Gigant z Coupertina zaznamenal obrovský dopyt po nedávno predstavených iPhonoch 11

Situácia na trhu so smartfónmi je v posledných mesiacoch naozaj turbulentná. Veľkú úlohu v počte predaných smartfónov zohráva obchodná vojna medzi USA a Čínou, ktorá určite nepomáha ani jednej strane. Viacerí analytici v posledných mesiacoch očakávali výrazný pokles predajov čínskeho giganta Huawei, no čísla tomu úplne nezodpovedajú. Na druhú stranu, neočakávané veci sa dejú aj na americkej strane, teda na strane spoločnosti Apple, ktorá je najväčšou konkurenciou práve pre spoločnosť Huawei, s ktorou sa bije o 2. priečku na trhu. Najnovšie prognózy naznačujú, že výmena na pozícii by sa mohla udiať už čoskoro.

Prognózy favorizujú Apple

Najnovšie prognózy analytikov, s ktorými prišiel zahraničný portál DigiTimes.com naznačujú, že veľký obrat na 2. priečke by mohol nastať už v 4. štvrťroku tohto roka. Aké sú ale presné číselné predpoklady analytikov a ktorý z výrobcov z tohto súboja vyjde ako víťaz?

I keď obchodná vojna medzi USA a Čínou nijako dramaticky spoločnosť Huawei nezasiahla, stále musíme počítať s neustále klesajúcimi predajmi. Podľa odborníkov klesnú predaje smartfónov spoločnosti Huawei v 3. štvrťroku na zhruba 50 miliónov predaných kusov, pričom v 4. štvrťroku opäť vystúpajú na hodnotu zhruba 60 miliónov predaných smartfónov.

Na druhú stranu, spoločnosť Apple je na tom z dlhodobejšieho hľadiska oveľa horšie. Posledné čísla spoločnosti Apple príliš nehrajú do kariet, no koniec roka bude pre Apple zrejme výherný. Analytici tvrdia, že i keď v 3. štvrťroku poklesnú predaje na iba 30 miliónov predaných zariadení, v 4. štvrťroku máme počítať s výrazným nárastom a to zhruba na úroveň až 70 miliónov predaných smartfónov. Tendencia rastúcich predajov sa však príliš odhadhnúť nedá, pretože rapídny pokles a následný nárast predajov spôsobuje najmä neskoré predstavenie novej generácie smartfónov od spoločnosti Apple.

Za úspechom stoja nové smartfóny od Apple

Prognózy odborníkov sa pritom spoliehajú na obrovský dopyt po najnovších smartfónoch od spoločnosti Apple, ktoré zaznamenali obrovský počet objednávok ihneď po ich predstavení. Apple musel dokonca zvýšiť produkciu smartfónov, keďže výrobné linky nestíhali vyrábať dostatok smartfónov.

Ako už samotné čísla naznačujú, úplné predbehnutie spoločnosti Huawei americkým Applom je ešte ďaleko. O druhú priečku v počte predaných smartfónov bude určite rozhodovať prvá polovica budúceho roka, ktorá bude pre oboch výrobcov kľúčová.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple Apple vs Huawei Huawei Trh so smartfónmi
Close
Close