Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Predajne s rozšírenou realitou sú možno na dosah

Obchodné plány Amazonu by sa mohli onedlho rozšíriť. Zdroje New York Times naznačujú, že internetový gigant „skúma“ možnosť predaja elektrospotrebičov a nábytku pod technologickým uhlom. Na to, aby ste si pozreli ako budú vyzerať tieto kúsky u vás doma by ste mohli použiť rozšírenú alebo virtuálnu realitu, čo by vám potenciálne uľahčilo rozhodnutie kúpiť si novú pohovku či sporák. Bola by to tiež výzva pre niektorých technologických konkurentov Amazonu aj v samotnom predaji.

Kamenné obchody predsalen stále nie sú zastaralé

Amazon údajne uvažuje nad obchodom s elektronikou, ktorý by mal podobný koncept ako obchody Apple. Kým Amazon kníhkupectvá už obsahujú niektoré zo zariadení, tie by kládli „veľký dôraz“ na hardvér a služby ako Echo speakers a Prime Video.

Zdroj. amazonzon

The Times rýchlo poukázalo na to, že hovoriť o predajniach nie je to isté ako definitívne plány. Je tu šanca, že Amazon zamietne tieto nápady, ak sa preukáže, že sú nepoužiteľné. Aj v prípade, že sa tak stane, to stále ukazuje, ako veľmi sa filozofia Amazonu zmenila v priebehu rokov. Pôvodne bol totiž Amazon známy tým, že vyhlasoval kamenné obchody za zastaralé – teraz sa zdá, že sa usiluje o oživenie obchodu berúc svoje internetové znalosti ako výhodu. Otvorenie obchodov s nábytkom a elektronikou by znamenalo priznať, že zákazníci chcú produkty stále, pokiaľ je to možné, aj reálne vidieť, a to aj v prípade, že radi nakupujú online.

Zdroj: engadget.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Amazon internetovy obchod kamenna predajna Rozšírená realita virtualna realita
Close
Close