fbpx
SpravodajstvoXiaomi

Smartfón Mi 8 je veľkým úspechom spoločnosti Xiaomi. Predalo sa z neho niekoľko miliónov kusov

To, že spoločnosť Xiaomi patrí medzi technologických „tigrov“ nie je žiadnym tajomstvom. Svojmu úspechu vďačia ako aj neustálej expanzií do viacerých oblastí podnikania tak aj cenovo dostupným zariadeniam, ktoré kvalitovo vyčnievajú nad konkurenciou.

Nie tak dávno spoločnosť Xiaomi predstavila smartfón Mi 8, ktorý je súčasnou vlajkovou loďou spoločnosti. Smartfón patrí do kategórie high-end zariadení, ale cenovo sa približuje skôr k vyššej strednej triede.

Lei Jun, CEO spoločnosti na sociálnej sieti Weibo (najväčšia sociálna sieť v Číne) publikoval status, v ktorom sa pochválil že predaje zariadenia Xiaomi Mi 8 dosiahli 6 miliónovú métu. Smartfón bol oficiálne predstavený 31. mája, teda zhruba pred 5 mesiacmi.

Xiaomi Mi 8 predaje
Zdroj: XiaomiToday.com

Zároveň Lei oznámil, že cenovka zariadenia bude oklieštená o zhruba 200 Yuanov, čo je prepočte zhruba 20€.

Po tomto ohlásení cena akcií spoločnosti na trhoch vzrástla

Krátko potom ako CEO spoločnosti Lei oznámil verejnosti výsledky hovoriace o predajoch zariadenia tak na to reagoval aj trh. Akcie spoločnosti po dlhšej dobe podrástli na hodnotu 13,78 $ čo predstavuje nárast hodnoty akcií o 1.47%.

Xiaomi Mi narast akcii
Zdroj: XiaomiToday.com

Zdroj: XiaomiToday.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close