Spravodajstvo

Predaj kaziet vzrástol. Dokonca zaznamenal najlepší rok od 2012

Kazety. Niečo čo pre mnohých patrí už skôr do múzeí sa chytá druhého „dychu“. Teda aspoň podľa spoločnosti Nielsen Media Research, ktorá každý rok uverejňuje report „l Music Year-End Report for 2017“.

Informácie z tejto správy poukazujú na to, že používatelia sa stále viac a viac obracajú na streamovacie služby (napr. Spotify) a predaje jednotlivých fyzických médií klesajú. Teda nie aspoň všetkých. Správa totiž poukazuje na to, že predaj kaziet zaznamenal výrazný nárast. Dokonca taký, že rok 2017 bol najlepším od roku 2012.

Celkovo sa za minulý rok predalo 174 000 kusov kaziet. Oproti predošlému roku je to nárast o 35% kedy sa predalo „len“ okolo 129 000. Medzi najpredávanejších interpretov, ktorí sa dostali aj na kazety patrí napríklad Eminem, Nirvana či Kanye West. Najväčším trhákom bol však sountrack Guardians of Galaxy, ktorý v minulom roku bol číslo 1.

Spomínate si ešte aj na kazety aj vy či skôr je to pre vás len kus histórie, ktorý vaša generácia nezažila?

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close