SpravodajstvoXiaomi

Prečo Xiaomi stále vo veľkej miere vyrába aj 4G smartfóny? Dôvodov je hneď niekoľko!

4G smartfóny majú u Xiaomi ešte stále veľké zastúpenie. Vieme, prečo Xiaomi stále vyrába smartfóny bez podpory 5G pripojenia.

Včerajšie predstavovanie smartfónov z radu Redmi Note 11 nám prinieslo 4 nové smartfóny, medzi ktorými sme mohli nájsť celkovo až 4G modely. Možno vás zaujíma, prečo čínsky gigant stále vsádza na 4G verzie smartfónov, ktoré celkovo prinášajú menej výkonu. Navyše sa nám pomaly rozširuje i 5G pripojenie, na ktoré potrebujeme smartfón, ktorý takéto pripojenie podporuje. V portfóliu čínskej spoločnnosti Xiaomi však stále nájdeme množstvo smartfónov, ktoré podporujú len siete štvrtej generácie. Xiaomi však má k výrobe a predaju takýchto smartfónov dobrý dôvod, na ktorý sa teraz pozrieme spoločne. Vysvetlenie nám prináša portál mundoxiaomi.com a my sme tu od toho, aby sme sa na to pozreli trochu i naším pohľadom.

Lacnejšie smartfóny vďaka 4G pripojeniu

Nikomu snáď nemusíme vysvetľovať, že 5G smartfóny sú jednoducho drahšie, ako tie s podporou 4G pripojenia. Procesory, ktoré podporujú i takéto rýchlejšie pripojenie, nepatria medzi najlacnejšie súčiastky. Výrobcovia tak musia navýšiť cenu smartfónov a v konečnom výsledku môžu byť takéto zariadenia pokojne i o desiatky až stovky eur drahšie, ako tie so 4G pripojením. Samozrejme, že 5G procesor prinesie i lepšie možnosti v oblasti výkonu či výbavy. No myslíme, že je stále potrebné, aby výrobcovia vyrábali i smartfóny s podporou pripojenia štvrtej generácie pre udržanie nižšej ceny zariadení pre každého. A práve toto je typické pre Xiaomi, vyrobiť smartfón pre každého.

Pokrytie 5G sieťou stále nie je všade

Čo sa týka pokrytia sieťou piatej generácie, nenájdeme ju všade. Len keď sa pozrieme na Slovensko, nájdeme lokality, kde si majitelia 5G smartfónov veselo užívajú rýchlejšieho a kvalitnejšieho pripojenia. Stále však nájdeme množstvo lokalít, kde o 5G sieti ani nesnívajú. Rovnako je to však s celým svetom, nájdeme krajiny, kde je 5G veľmi rozšírené, no inde zasa vôbec. Práve z tohto dôvodu Xiaomi vyrába i 4G smartfóny, ktoré mnohým používateľom stále stačia. Nakoľko nevyužijú rýchlejšie pripojenie, tak ich 5G pripojenie vôbec možno ani nezaujíma.

Úspora energie pri použití 4G pripojenia

Známym faktom je i to, že 5G pripojenie konzumuje viac elektrickej energie a práve preto potrebujeme častejšie nabíjať naše zariadenie. 4G smartfóny sú teda energeticky úspornejšie a nepotrebujeme k nim obrovské kapacity batérie. Pre 5G smartfón je totiž lepšie mať 5000mAh batériu, pričom takáto batéria je aj väčšia rozmermi a smartfón tak pochopiteľne musí byť väčší. Pri 4G smartfóne nám pokojne postačí menšia kapacita batérie pre rovnaký čas používania. Navyše takýto smartfón môže mať o niečo kompaktnejšie rozmery.

Vlastníte smartfón s podporou 5G pripojenia? A využívate toto pripojenie aktívne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close