SpravodajstvoXiaomi

Prečo vám niekedy ponúkaná aktualizácia v Xiaomi smartfóne neskôr zmizne? Tu je dôvod!

Xiaomi vo všeobecnosti distribuuje aktualizácie po vlnách, aby predišla možným problémom so softwarom na veľkom počte používateľov

Aktualizácia softwaru a obzvlášť v prípade Xiaomi, ktorá vo väčšine prípadoch vypúšťa okrem bezpečnostných záplat častokrát aj nové funkcie, vedia potešiť. Ich distribúcia sa môže však zdať pomalou. Dôvodom je, že po uvoľnení aktualizácie, niekto hlási jej dostupnosť, a niekto zas hovorí o tom, že ju ešte nemá k dispozícii. Nehovoríme teraz však o distribúcii aktualizácie pre rôzne regióne, ale pre ten istý. Otázkou teda je, prečo po uvoľnení aktualizáciu, ju automaticky nemajú všetci dostupnou?

 Toto je kľúč, akým Xiaomi distribuuje aktualizácie

Ešte koncom minulého roka sme vám priniesli správy o tom, že Xiaomi začalo distribuovať Android 11 pre zariadenie Poco F2 Pro. V čase, keď sme priniesli túto informáciu, tak aktualizáciu sme mali dostupnú v našom smartfóne. Avšak nestiahli sme ju v danom čase, keď nám ju zariadenie ponúkalo. Neskôr sme ju už nemali dostupnou, čo sa zmenilo až v druhej polovici januára, kedy nám ju zariadenie opäť ponúklo. Prečo sa tak stalo? 

Proces aktualizácie softwaru je rozdelený do viacerých fáz, aby sa odchytali ešte prípadné nedostatky. V praxi to znamená, že ak zaevidujete dostupnosť aktualizácie, a vy si ju v danom momente nestiahnete, tak nechávate „otvorený priestor“ pre niekoho druhého, kto si ju môže v danom čase stiahnuť. Preto ak nespustíte proces aktualizácie, napríklad v skorých ranných hodinách, tak popoludní ju už nemusíte mať dostupnú. Druhým dychom však treba dodať, že aktualizáciu budete mať dostupnú neskôr.

Aktualizácie vo vlnách

Xiaomi vo všeobecnosti uvoľňuje ako prvú vlnu aktualizácie, takzvanú „Stabilnú Beta“, ktorá je distribuovaná malému počtu používateľov. Konkrétne hovoríme o 1% používateľov. Dôvodom je, že ak by sa vyskytli problémy, tak problém sa bude dotýkať len relatívne malého množstva zariadení. Následne, ak nie sú hlásené väčšie nedostatky, aktualizácia je po nejakej dobe distribuovaná pre približne 10% používateľov (pozn. redakcie: ide približne o 1 až 2-týždňové oneskorenie). Potom sa opäť čaká na to, či používatelia ohlásia nejaké chyby, alebo nie. Ak sa neobjavia v tejto skupine používateľov závažnejšia chyby spojené s aktualizáciou, tak je potom distribuovaná pre všetkých.

Via xiaomist.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close