Spravodajstvo

Prečo v prvej vlne je Windows 10 dostupný len pre vybrané zariadenia?

Včera keď sme sa dozvedeli o uvoľnení Windows 10 pre mobilné telefóny boli sme z toho nadšení, avšak po oficiálnom vypustení niektorým z nás úsmev na tvári dlho nezostal. Z dôvodu, že Windows 10 Microsoft vypustil len pre vybrané modely (Lumia 630, 635, 636, 638, 730, 830). Zisťovali sme prečo aktualizáciu nedostali napríklad Lumia 930 či 1520.

Podľa vyjadrení Microsoftu „Väčšina telefónov z našej ponuky, ktorá je cenovo najdostupnejšia je možné upgradovať na Windows 10. Pre túto vývojársku verziu potrebujeme začať s menším počtom zariadení s cieľom izolovať problémy OS od hardvéru, aby sme mohli stabilizovať systém. Je to normálna súčasť vývojárskeho procesu (V prvých 4-6 mesiacoch vývoja, náš tím sa zameria len na konkrétne prístroje, následne ho rozšírime o ďalšie zariadenia.)“

Ďalej Gabriel Aul dodáva, že u starších zariadení sa jedná o nedostatočné veľké systémové oddiely (napr. Lumia 930 či 1520 hoci sú vlajkové lode, ale boli predstavené už dávnejšie). Z čoho plynie, že u novších modelov pravdepodobne, Microsoft  už poznal požiadavky na chod systému, a tak mohol jednotlivé veľkosti oddielov prispôsobiť. Ďalej dodáva, že Microsoft v súčasnosti pracuje na funkcii pod označením „partition stiching“, vďaka ktorej v budúcnosti bude možné u všetkých modeloch meniť jednotlivé veľkosti oddielov, čoho výsledkom bude dostupnosť Windows 10 pre všetky zariadenia.

Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close