SpravodajstvoXiaomi

Prečo sa Xiaomi volá Xiaomi? A aké alternatívne mená prichádzali do úvahy pri zrode spoločnosti?

Zaujímalo vás niekedy, čo to vlastne Xiaomi znamená?

Pre mnohých názov spoločnosti Xiaomi znie vcelku smiešne, pričom viacerí z nás ho nevedia doposiaľ správne vysloviť. Zaujímalo vás však niekedy, čo vlastne znamená  názov spoločnosti? Lei Jun, jeden zo zakladateľov a riaditeľov spoločnosti bližšie priblížil, čo to „Xiaomi“ vskutku znamená, ako aj to, aké ďalšie alternatívne názvy prichádzali do úvahy. Na tému upozorňuje portál gizchina.com.

Xiaomi vôbec nemuselo byť Xiaomi

„Na začiatku založenia spoločnosti Xiaomi zakladajúci tím diskutoval aj o tom, ako by sa mala spoločnosť volať. Zvažované boli aj názvy ako „Red Star“, „Red Pepper“ a „Black Rice“. Ale z rôznych dôvodov nebolo prijaté žiadne zo spomínaných mien. V diskusii, ktorá nasledovala, ma zrazu napadla moja obľúbená veta – „Budha vidí zrnko ryže s rovnakým významom ako hora Meru“.

Následne niekto navrhol, aby sa firma volala „Ryža“ (poznámka redakcie: v Čínštine ide o pojem Mi). investor Liu Qin potom povedal:

„Internet je vo svojej podstate nestabilným. Nazvime to Xiaomi. Názov si okamžite získal súhlas všetkých. Takže sme ho začali používať. “ prezrádza Lei.

Lei Jun ďalej rozprával aj o vplyve názvu firmy na možný rozkvet spoločnosti. Podľa neho špičkovo znejúce meno spoločnosti nemôže automaticky znamenať úspech. Dôvodom je, že ak firme chýba základná technológia, kvalitné výrobky, nevenuje sa pozornosť používateľským skúsenostiam, tak nie je možné uspieť.

Ďalej dodal, že aj keď názov spoločnosti nie je chytľavým, tak aj napriek tomu môže firma uspieť, ak ľudia tvrdo pracujú. Lei prízvukoval, že hodnotu značky neprináša meno spoločnosti, ale ľudia pracujúci pre spoločnosť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close