Spravodajstvo

Prečo sa naučiť programovať a ako začať?

Dnes je znalosť programovania veľkou výhodou a stáva sa dôležitou ako znalosť cudzieho jazyka. Internet a technológie v súčasnosti zasahujú takmer do všetkých oblastí nášho života. Preto je schopnosť vyznať sa a vedieť programovať veľkou výhodou. Zamestnáte sa oveľa rýchlejšie a budete mať aj voľnú ruku vo vytváraní vlastných nápadov.

Zdroj: autor

Programovanie nemá len výhody čo sa týka znalosti samotných kódovacích jazykov. Dokáže nás posunúť vpred aj v osobnom živote a vo vlastnom seba-rozvoji. Naučíte byť trpezlivý a vedieť sa na veci dlhšie sústrediť. Ak náhodou príde nejaký veľký problém, dokážete ostať pokojný a postupnými krokmi problém eliminujete. V odbore IT môžete naplno rozvinúť svoju kreativitu, máte tu doslova neobmedzené možnosti.

Možno sa pýtate ako a kde začať. Predsa už veľké množstvo z vás nechodí na školy a sú vyučený v úplne inom odbore. Dobrou správou je, že začať sa dá hocikedy. Ak sa chcete naučiť programovať môžete znalosti čerpať z rôznych zdrojov: knihy o programovaní, online kurzy, z YouTube, z web stránok a podobne. Niekoľko hodín týždenne vám už za pár mesiacov dokáže dať dostatočné základy. Ak by ste sa však chceli učiť z pohodlia vášho domova, ideálne sú online kurzy, ktorých výhodou je, že sa môžete ku nim vracať toľko razí koľko len budete potrebovať.

Cenovo sa pohybujú jednotlivé kurzy rôzne. Je dôležité podotknúť, že sa jedná o veľmi dobrú investíciu do seba samého a svoj osobnostný rast. Ústredie práce a sociálnych vecí na podporu vzdelávania (ÚPSVaR) ponúka pre nezamestnaných ľudí takzvané RE-PAS kurzy. Čo znamenajú? Rekvalifikácia, príležitosti a spolupráca. Ide o projekt, ktorým sa chce zabezpečiť vzdelanie a odbornosť ľudí, ktorí budú nastupovať do práce. Pre zamestnávateľov sú tieto kurzy veľmi atraktívne a berú ich do úvahy. Stačí spĺňať len jedno, byť zaevidovaný na úrade práce. Kurzy sú kvalitné a čo je najpodstatnejšie všetko hradí ÚPSVaR. Určite netreba váhať a za vyskúšanie nič nedáte. Nikdy neviete ako vás môže programovanie nadchnúť a vy tak začnete novú etapu vášho života.

Zdroj: contentpress.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close