ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Pre tieto modely smartfónov Xiaomi, Redmi, ale i Poco, je už dostupná Xiaomi.EU ROM s Androidom 12

Xiaomi.EU sprístupňuje ROM pre smartfóny Xiaomi, Poco, ale i Redmi, ktoré sú postavené na Androide 12. Na zozname je 7 telefónov.

Xiaomi.EU ROM vo všeobecnosti patrí medzi najpopulárnejšie verzie ROM naprieč komunitou používateľov Xiaomi, Redmi, ale i Poco smartfónov. Dôvodom je najmä to, že je založená na čínskej verzii MIUI a zároveň je optimalizovanou pre použitie v našom regióne. Inými slovami to znamená, že ide o verziu ROM, ktorá disponuje mnohými funkciami oveľa skôr, ako je to v prípade globálnej ROM.

Najnovšie vývojári zo Xiaomi.EU sprístupnili nové verzie nadstavby, ktoré sú založené na Androide 12 a zároveň sú kompatibilné aj so službami Google vrátane plnej integrácie Google Play. Na tému upozorňuj portál xiaomiadictos.com.

Doposiaľ Android 12 bolo možné v smartfónoch Xiaomi nájsť len prostredníctvom BETA verzií systému, ktoré boli rovnako obmedzené len pre časť smartfónov. Ide napríklad o zariadenia Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 10S, Mi 11 Lite 5G, či Redmi K40 (Poco F3). Rovnako však treba povedať, že hovoríme najmä o čínskych verziách telefónov. Samozrejme, zoznam smartfónov, ktoré majú byť vo finálne aktualizovanými, je oveľa obšírnejší a obsahuje aj zariadenie naprieč globálnym trhom.

Pre tieto smartfóny je dostupná Xiaomi.EU ROM s Androidom 12

Android 12 prišiel s viacerými novinkami, od úpravy vzhľadu systému vrátane dizajnu viacerých predinštalovaných aplikácií, až po nové možnosti ovládania súkromia. Tých je skutočne veľa. Dosť bolo však omáčky naokolo a poďme sa hneď pozrieť na zoznam smartfónov, pre ktoré môžete hneď dnes stiahnuť Xiaomi.EU ROM s Androidom 12. Ide o tieto modely telefónov:

  • Xiaomi Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra, Mi 11i (Redmi K40 Pro +), Mi 11 Lite 5G
  • Xiaomi Mi 10S
  • POCO F3 (Redmi K40)

V prípade, ak by ste sa chceli vrhnúť do inštalácie Androidu 12, tak Xiaomi.EU ROM nájdete tu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close