SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Pozrite si závod Tesiel: je rýchlejšia doprava prostredníctvom podzemných tunelov alebo po klasickej ceste?

Potom, čo Elon Musk predstavil svoj prvý projekt budovania tunelov v Las Vegas, vyšlo video závodov dvoch zariadení Tesla. Jedno auto využívalo cesty a druhé tunel spoločnosti The Boring Company. Kto sa podľa Vás stal vyťazom? Pozrieť si to môžete nižšie na videu, na ktoré upozornil portál Futurism.com.

Je rýchlejšia dopraca cez tunely spoločnosti The Boring Company alebo po ceste?

Ako ste mohli vo videu vidieť, tak Tesla v tuneli strávila jednu minútu a 36 sekúnd, kým sa dostala do cieľa a dosiahla maximálnu rýchlosť 204km/h. Vozidlo využívajúce cesty prišlo za štyri minúty a 45 sekúnd potom, čo uviazlo na červenom svetle semafora.

Video odhalilo, že kľúčový prvok dizajnu skúšobného tunela spoločnosti The Boring Company sa zmenil. Táto demonštrácia tunela sa líšila od tých predchádzajúcich, v ktorých vozidlá uháňali po koľajniciach. Musk povedal, že prvý komerčný projekt spoločnosti The Boring Company, ktorým je vybudovanie míľového tunela spájajúceho dva konce kongresového centra Las Vegas, bude dokončený do konca tohto roka. Zástancovia bežnej dopravy sa však obávajú, že nová sieť tunelov pre automobily bude vytvárať viac nadzemných dopravných zápch, najmä ako zástupy vozidiel na vstup do tunela. Musk bol tiež kritizovaný za stavbu tunelov, ktoré akceptujú len autá a nie vozidlá s väčšou kapacitou na prepravu väčšieho počtu ľudí.

Zdroj: via Futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Elon Musk Podzemné tunely Tesla The Boring Company závody
Close
Close