Zaujímavosti

Pozrite si zábery ako vyčíňa sopka Kilauea na ostrove Havaj. Sila matky prírody je skutočne enormná

3. marec, dátum ktorý si zapamätajú tisíce obyvateľov Havaja. V tento deň sa totiž zobudila sopka Kilauea, ktorá začala chrliť lávu, vrátane skál do obytnej štvrti Leilani Estates, z ktorej muselo byť evakuovaných viacero desiatok obyvateľov.

Táto erupcia poskytuje desiatky desivých záberov sily matky prírody, ktorá takto vystrkuje rožky a ukazuje nám kto je tu pánom. Viacero odvážlivcov sa vyčíňanie matky prírody rozhodlo zachytiť pomocou videí či fotografií. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko z nich.

Takto vyčíňa sopka Kilauea

Ako môžete vidieť na záberoch vyššie tak sila matky prírody je skutočne enormná a bojovať proti nej je veľmi obťažné ak nie nemožné. Dnes je zároveň veľmi ťažké povedať ako dlho bude sopka aktívna. Môžu to byť dni, týždne, ale aj roky.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: Pexels.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close