ANDROIDZariadenia

Pozrite si týchto 9 tipov, ako efektívnejšie používať aplikáciu Google Fotky

Aplikácia Google Fotky v sebe skrýva niekoľko užitočných funkcií, ktoré uľahčia život každému. Pozrite sa na deväť z nich.

Google Fotky sú jednou z najšikovnejších aplikácií na správu fotografií na Android zariadeniach, ktorá ponúka aj cloudové služby, pomocou ktorých si môžete všetok obsah vytvorený kamerou Vášho smartfónu zálohovať. Posledné mesiace priniesli viacero vylepšení tejto aplikácie,  na ktoré by sme nižšie radi upozornili.

Vypnite si kompresiu

Fotografie sa Vám po nahratí do cloudových služieb komprimujú (pozn. redakcie: znižuje sa ich kvalita za účelom, aby zaberali menšiu dátovú stopu).  Toto nastavenie si môžete vypnúť. Stačí v nastaveniach kliknúť na zálohu a nastaviť namiesto vysokej kvality pôvodnú veľkosť.

Označte ľudí na fotografiách

Google má špičkový algoritmus na rozpoznanie tváre. Môžete to pozorovať na automatickom značení tváre, ktorá sa paruje s Vašimi kontaktmi, no v prípade, že by sa pomýlil, môžete manuálne označiť ľudí na vašich fotkách. Kliknite na tlačidlo v pravom-hornom rohu a vyroluje sa menu. Tam uvidíte tvár, ktorá sa nachádza na fotografii. Pri nej máte možnosť nastaviť, kto sa na fotke nachádza.

Jedinou nevýhodou je, že si nemôžete sami nastaviť oblasť, kde sa tvár nachádza. Tú vyberá aplikácia sama. Ak si nastavíte ľudí, ktorí sa tam nachádzajú, môžete použiť Google Asistenta, aby vám zobrazil fotky s daným človekom.

Lokálne fotky

Google Photos je aplikáciou založenou na cloude, preto Vám vo vrchnej časti na domovskej stránke nezobrazí fotografie, ktoré máte v mobile. Prejdite do zložky albumy a tam uvidíte jeden z nich, ktorý nesie názov vášho zariadenia. Vaše fotografie sú bezpečne uložené tam.

Google Photos webový portál

Google Photos má vlastnú webovú stránku, ktorá vám umožní rýchlo nahrať fotografie, alebo si ich stiahnuť. Taktiež ju môžete použiť na rýchly presun fotografií zo smartfónu do počítača. Podľa zvolenej úrovne kompresie však môžu vaše fotky stratiť na kvalite.

Google Photo webovy portal
Zdroj: vosveteit.sk

Vytvorte si animáciu

V aplikácií kliknite na kolónku pre vás (pozn. redakcie: ang. For You). Tam uvidíte možnosti, z ktorých si môžete vybrať. Môžete vytvoriť fotoalbum, koláž, alebo krátku animáciu z vašich fotiek. Na tej istej obrazovke môžete vytvoriť aj film a k dispozícií máte hneď niekoľko šablón.

Skenujte text na fotografiách

S integráciou funkcie Google Lens je jednoduché vyhľadať na fotografií text a prekopírovať si ho do schránky. Môžete tak ľahko nakopírovať e-mailovú adresu namiesto toho, aby ste ju ručne prepisovali. Taktiež môžete vyhľadávať fotografie podľa mena, polohy, alebo textu. Takéto vyhľadávanie nemusí byť presné, no vždy sa zíde.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Rozmazanie pozadia

Google Photos automaticky rozpoznajú, keď sa jedná o portrét a ponúknu vám možnosť rozmazať pozadie. Otvorte si aplikáciu Google Camera a odfoťte sa. Následne by ste mali vidieť možnosť rozmazať pozadie.

Skúsim šťastie

Rovnako ako vo vyhľadávači, aj v tejto aplikácii sa nachádza tlačidlo skúsim šťastie. Ukáže vám náhodne vybranú fotografiu, ktorá sa nachádza vo vašom telefóne. Aby ste ju aktivovali, podržte prst na ikone Google Photos.

Zdieľané albumy a fotografie

Zdieľať vaše zážitky môžete nie len prostredníctvom Google Drive, ale aj tejto aplikácie. Zvoľte si album, alebo len jednu fotku a v pravom dolnom rohu uvidíte možnosť zdieľať. Kliknite na ňu a zadajte Gmail osoby, ktorej chcete fotografiu ukázať.

Google Fotky_zdielanie fotografii v aplikacii
Zdroj: vosveteit.sk
Google Fotos
Google Fotos
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
funkcie Google Google Photos lepšie
Close
Close