ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Pozrite si týchto 6 vychytávok spojených s Android smartfónmi, vďaka ktorým budete vedieť vyťažiť z Vášho zariadenia viac

Android ponúka množstvo spôsobov, ako vyťažiť z Vášho smartfónu čo najviac. Pozrite si tieto vychytávky, ktoré určite ocenia mnohí z Vás.

Android je jeden z najobľúbenejších a  najvšestrannejších operačných systémov pre smartfóny. Je flexibilný, vysoko prispôsobivý a hlavne open-source, čiže jeho kód je verejne dostupný a ľudia ho môžu modifikovať. Ako používateľ Androidu isto oceníte tieto triky, ktoré váš smartfón urobia nie len chytrejším, ale taktiež zmenia spôsob, akým s telefónom narábate.

Použite váš foťák a blesk na meranie tepu

Dokonca aj bez použitia fitness náramku, či zariadení na to určených si dokážete zmerať váš tep. Pripomíname, že sa nejedná o bezproblémovú aplikáciu, avšak do určitého bodu funguje normálne. Na trhu ich je hneď niekoľko, no pre najväčšiu presnosť sa oplatí stiahnuť Instant Heart Rate aplikáciu.

Android
Zdroj: vosveteit.sk

Priložíte si svoj prst na blesk, ktorý vám ho bude presvecovať, zatiaľ čo kamera zaznamená zmeny farieb pod vašou kožou. Aby ste docielili bezproblémové meranie, uistite sa, že sa váš blesk nenachádza príliš ďaleko od kamery.

Herzfrequenz und Pulsmessgerät
Herzfrequenz und Pulsmessgerät

Sledujte váš smartfón

Podarilo sa vám niekedy stratiť mobil? Ak ho máte v tichom režime, jeho nájdenie sa stáva podstatne ťažším, nie však s aplikáciou Googlu, Nájdi môj telefón. Ak ste si pridali do zariadenia Google účet, táto funkcia sa automaticky zapne.

find my device
Zdroj: vosveteit.com

Navštívte túto stránku a prihláste sa na ňu so svojim účtom. Zo stránky potom môžete svoje zariadenie lokalizovať, vymazať všetky jeho dáta, či ho uzamknúť. Taktiež môžete spustiť hlasné zvonenie aj v prípade, že je mobil nastavený na tichý režim. Upozorňujeme, že služba je funkčná len ak má smartfón prístup na internet a zapnutú polohu.

Nájdi moje zariadenie Google
Nájdi moje zariadenie Google

Pozrite si zmazané upozornenia

Určite sa vám pár krát stalo že ste si vymazali upozornenia bez toho, aby ste si ich poriadne prečítali. Dlhšie podržte tlačidlo domovskej obrazovky, následne kliknite na widgety a nájdite skratku pre nastavenia. Uložte si ju na plochu a mala by sa vám zobraziť ponuka s možnosťami. Nájdite zoznam notifikácií a je to. V nastavení uvidíte všetky správy, ktoré vám na zariadenie prišli. Dokonca si takto môžete pozrieť aj Whatsapp správy, ktoré boli vymazané odosielateľom. Niektoré Android zariadenia túto funkciu bohužiaľ nesprístupňujú, ale aj tu existuje alternatívne riešenie v podobe aplikácií tretích strán. My Vám dávame do pozornosti aplikáciu Notification History.

Historia notifikacii_android_ako nastavit
Zdroj: Vosveteit.sk
Notification History
Notification History
Developer: Yotta Studio
Price: Free

Použite navigačné tlačidlá ako skratky pre appky

Aplikácia Button Mapper vám umožní využiť tlačidlá domovskej obrazovky, zatvorenie aplikácie a  zoznam nedávnych aplikácií. Vďaka tomu si môžete vytvoriť veľa užitočných skratiek, napríklad dvojklikom na domovské tlačidlo si otvoriť fotoaparát. Taktiež môžete prispôsobiť aj tlačidlá ovládania hlasitosti.

Button Mapper: Remap your keys
Button Mapper: Remap your keys
Developer: flar2
Price: Free

Vynúťte si orientáciu obrazovky.

Niektorí výrobcovia umiestnia napájanie, alebo jack na spodok rámu, čím môžu obmedziť prácu s telefónom pri počúvaní hudby, alebo nabíjaní. Na to tu je aplikácia Adaptive Rotation Lock. Jedná sa o  nenáročnú aplikáciu bez reklám, ktorá vám umožní manuálne nastaviť orientáciu obrazovky. S telefónom tak môžete normálne pracovať, aj keď ho držíte hore nohami.

 

Rotation Control
Rotation Control
Developer: CrapeMyrtle
Price: Free

Znížte si rozlíšenie smartfónu

Znížením rozlíšenia dokážete výrazne ovplyvniť životnosť vašej batérie. Pri vyšších číslach sa staršie modely zvyknú prehrievať, či zamŕzať pri hraní náročných hier. Existujú dva spôsoby, ako na to. Ak máte rootnutý telefón, jednoducho si nainštalujte aplikáciu Easy DPI Changer [Root] a prispôsobte si rozlíženie, aj hustotu pixelov.

Easy DPI Changer [Root]
Easy DPI Changer [Root]
Developer: chornerman
Price: Free

Ak s rootom váhate, stiahnute si aplikáciu „SM Resolution changer“ a následne pripojte mobil k počítaču, a pomocou ADB príkazu nižšie získate prístup k  potrebným nastaveniam (pozn. redakcie: ADB, resp. Android Debug Bridge je podľa oficiálnych vývojárskych stránok univerzálny nástroj, pracujúci v režime príkazového riadku, ktorý vám umožní komunikovať s emulátorom alebo pripojeným zariadením s Androidom).

ako zmenit rozlisenie displeja_adb_prikaz
Zdroj: Vosveteit.sk
SM Resolution Changer
SM Resolution Changer
Developer: Tyler Nijmeh
Price: Free

Mimochodom, niektorí výrobcovia, ako napríklad Samsung, Xiaomi alebo Huawei tieto nastavenia vkladajú priamo do Nastavení svojich telefónov.

Znížte si sekanie, alebo spomalenie zariadenia

Ak vlastníte výrazne starý, či slabo výkonný smartfón, môžete sa stretnúť so zamŕzaním, sekaním, či inými problémami. Technicky Android využíva preddefinovanú množinu náhodných údajov na vykonávanie väčšiny operácií. Keď sa zariadenie vyčerpá z tohto entropického fondu, musí sa „znova vybudovať“, čo spôsobuje oneskorenie, resp. spomalenie reakcií.

Opäť, ak máte rootnuté zariadenie, problém vyriešite nainštalovaním buď aplikácie Seeder. Aplikácia pracuje s  generovanými dátami a databázou, ktorú má android k dispozícii, čiže ich používaním zariadeniu nikdy nedôjde miesto.

Seeder
Seeder
Developer: LCIS
Price: 3,19 €

Ak root nemáte, musíte si odomknúť vývojárske možnosti. Otvorte si v nastavení možnosť O zariadení a 7-krát kliknite na číslo modelu. V odomknutých nastaveniach si môžete znížiť rýchlosť animácií o polovicu, alebo ich kompletne vypnúť. To výrazne pomôže zrýchliť váš systém.

Nastavenia vyvojarov_vypnutie animacii
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android hacky model vychytávky zjednodušenia
Close
Close