Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Pozrite si tieto slovenské Android aplikácie pre Váš smartfón, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou #3

Aj na Slovensku máme šikovných vývojárov. Pozrite si zoznam vybraných slovenských Android aplikácií, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou.

Ubehli približne 2 týždne od posledného článku, v ktorom sme venovali výslovne slovenským aplikáciám, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou, a práve preto Vám prinášame ďalšiu nádielku nových aplikácií a hier, ktorá stoja za vyskúšanie.

5 šikovných aplikácií a  hier od slovenských vývojárov

Volajtaxi SK

Volajtaxi SK je celkom šikovná aplikácia, a to hlavne, ak sa nachádzate v menších mestách. Sumarizuje totiž telefóne čísla taxi služieb v rámci slovenských obcí a miest. Okrem toho, aplikácia ponúka možnosť označenia si Vašich obľúbených Taxi služieb, ako aj vyhľadanie Vašej lokality. Hoci aplikácia nemá mnoho chytrých funkcií, tak aj napriek tomu dokáže byť užitočnou, a to hlavne v neznámom prostredí, kde absentujú služby ako Uber, Taxify a ďalšie. Mimochodom, musíme pochváliť rozhranie aplikácie, ktoré nielenže dobre vyzerá, ale je aj jednoduché na použitie.

Slovenske aplikacie_volataxi_SK
Zdroj: Vosveteit.sk
Volajtaxi SK
Volajtaxi SK
Developer: Róbert Oravec
Price: Free

Color Shades – THE GAME

Nenechajte sa zmiasť anglickým názvom, Color Shades – THE GAME je aplikácia od slovenského vývojára. Vo svojej podstate sa jedná o veľmi jednoduchú hru, v ktorej je cieľom rozoznať iný odtieň farby od ostatných. Znie to celkom jednoducho, a aj je, teda aspoň prvých niekoľko kôl. Neskôr budete mať na hernej ploche nie 10 či 20 kociek, ale stovky. Okrem toho, iný odieť farby je stále viac „bližší“ ku originálnej farbe, a zároveň Vás bude tlačiť aj čas.

Slovenske aplikacie_odtenie farby_hra
Zdroj: Vosveteit.sk
Farbschattierungen Spiel
Farbschattierungen Spiel
Developer: workoutlog
Price: Free

SK Radio – Slovak online radios

SK Radio – Slovak online radios je ďalšia aplikácia, ktorá vyčnieva nad konkurenciou. V obchode Google Play získava jedno pozitívne hodnotenie za druhým, asi aj preto má viac ako 100 tisíc stiahnutí. Vo svojej podstate ponúka zoznam slovenských rádií, ktoré môžete počúvať online. Rádia si môžete zároveň pridávať medzi obľúbené a tiež si môžete nastaviť časovač, kedy chcete rádio vypnúť. Mimochodom, v zozname dostupných rádií nájdete aj také, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli. Nechýbajú samozrejme ani tie najpopulárnejšie rádia na našom trhu.

Slovenske aplikacie_slovenske_radia_online
Zdroj: Vosveteit.sk

HAKA System

HAKA System je jednou z najužitočnejších aplikácií v tomto výbere, a to aj napriek tomu, že jej grafické spracovanie nie je nič moc. Jedná sa o aplikáciu, pomocou ktorej môžete v priebehu pár sekúnd zistiť, či vozidlo nie je kradnuté alebo hľadané. Po zadaní EČV alebo VIN, aplikácia odošle číslo  na serveri MVSR a MVČR, a vy dostanete späť informáciu, či je vozidlo v poriadku alebo nie. Pokiaľ vozidlo nie je nájdené v databázach ministerstiev, tak aplikácia preverí ešte databázy STK. Mimochodom, okrem overenia vozidla, aplikácia umožňuje aj nahlásenie nevysporiadaného auta, resp. hľadaného. Čerešničkou na torte je, že aplikácia má veľmi silnú komunitu, vďaka ktorej je možné, že nájdete svoje auto relatívne rýchlo.

Slovenske aplikacie_haka_ukradnute_auto
Zdroj: Vosveteit.sk
HAKA System
HAKA System
Developer: Jakub Bilkovič
Price: Free

Imhd

Imhd.sk je užitočná aplikácia, ktorú oceníte, ak často cestujete hromadnou mestskou dopravu. Ponúka jednoduché vyhľadanie spojov, s  podrobným rozpisom jednotlivých zastávok. Okrem toho, v aplikácii nájdete aj možnosť prezerania zastávok jednotlivých liniek. Zároveň si môžete v rámci aplikácie zakúpiť aj lístok, a nechýbajú ani informácie o rôznych výlukách či zmenách v cestovných spojov a podobne.

slovenske aplikacie_imhd.sk
Zdroj: Vosveteit.sk
imhd.sk
imhd.sk
Developer: BACKBONE, s.r.o.
Price: Free

Chýba Vám zozname vyššie iná slovenská aplikácie? Dajte nám ju vedieť, radi ju v budúcich článkoch predstavíme.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android hry Slovenské Android aplikácie Smartfóny

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close