SamsungSpravodajstvo

Pozrite si test rýchlosti Samsungu Galaxy S20+ s procesorom Exynos a Snapdragon. Čo hovoríte na ten rozdiel?

Podľa očakávania vyhral Galaxy S20+ vo verzii s procesorom Snapdragon 865

Posledné týždne si Samsung musel vypočuť vskutku veľkú kritiku od používateľov smartfónov Galaxy S20/S20+, ktorí si ho zakúpili v Európe. Dôvodom je, že v rámci nášho regiónu je distribuovaný s procesorom Exynos, a nie s procesorom Snapdragon, s ktorým je dodávaný napríklad v USA. Dokonca vznikla aj petícia, ktorú do dnešného dňa podporilo takmer 44-tisíc ľudí, v rámci ktorej fanúšikovia spoločnosti žiadajú, aby zariadenie bolo dodávané s procesorom Snapdragon vo všetkých regiónoch. Dôvodom petície je to, že procesory Exynos nie sú tak výkonnými ako procesory Snapdragon.

Ukázalo sa, že smartfóny s čipmi Exynos SoC pracujú pomalšie, majú menšiu výdrž batérie, rýchlejšie sa prehrievajú a okrem iného, používajú aj iné, menej výkonné snímače fotoaparátov,

Prinajmenšom by sme ocenili, keby spoločnosť Samsung bola transparentná, pokiaľ ide o tieto nezrovnalosti. Prípadne, aby spoločnosť Samsung zabezpečila, že nebudeme platiť rovnakú, respektíve aj vyššiu cenu, ako naši americkí priatelia, „ píše sa v petícii.

Tieto domnienky autorov petície boli okrem iného potvrdené aj niekoľkými nezávislými testovaniami. Napríklad spoločnosť AnTuTu nedávno publikovala report, v rámci ktorého došla k záveru, že zariadenie vo verzii s procesorom Exynos je mennej výkonné. Spoločnosť druhým dychom však dodala, že v prípade softwarových úprav, sa môže procesor Exynos vyrovnať procesoru Snapdragon.

Rýchlostný test

S ďalším podobným testom prišiel známy Youtuber, ktorý si hovorí PhoneBuff. Vo svojom videu porovnával zariadenia Galaxy S20+ s procesorom Snapdragon 865 a zariadenie Galaxy S20+ s procesorom Exynos 990. Rýchlostný test smartfónov si môžete pozrieť nižšie.

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak v teste rýchlosti vyhral smartfón vo verzii s procesorom Snapdragon, ktorý mal náskok v prvom kole niekoľko sekúnd. Druhým dychom však treba dodať, že to neznamená, že verzia s procesorom Exynos je pomalým smartfónom. Zatiaľ čo výkon by sme vedeli ako tak odpustiť, tak rozdiel vo výdrži batérií je výraznejším. Podľa testu PhoneBuff, rozdiel vo výdrži je vcelku veľkým. Samotný test si môžete pozrieť nižšie.

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak rozdiel vo výkone batérie je 50 minút. Uvažujete o kúpe smartfónu z produktovej línie Galaxy S20? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close