Spravodajstvo

Pozrite si raketový modul Dragon spoločnosti SpaceX, ktorý by mal v prípade nebezpečenstva odviezť astronautov do bezpečia

Spoločnosť SpaceX prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľala video multifunkčného raketového modulu Dragon.

Spoločnosť SpaceX prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľala video, v ktorom ukazuje ako prebiehalo testovanie multifunkčného reketového modulu Dragon. Ten by mal v budúcnosti slúžiť nie len na záchranné akcie astronautov, ale aj za účelom prepravy osôb a nákladu na obežnú dráhu Zeme.

Raketový modul Dragon je schopný  prepraviť až 7 osôb zo Zeme na obežnú dráhu, prípadne ďalej. Je navrhnutý tak, aby okrem prepravy osôb zvládol aj prepravu rôzneho druhu nákladu. Jeho vnútorný objem je 9,3 metra kubického, a je schopný vyniesť na obežnú dráhu až 6 ton nákladu. Naspäť je schopný doviezť 3 tony nákladu. Vysoký je 8,1 metra a jeho priemer je 4 metre.   Ak Vás zaujíma interiér raketového modulu, tak si ho môžete pozrieť na videu nižšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close