Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Pozrite si prvé pokusné kroky 18 metrov vysokého robota, ktorý pripomína transformera

Robot je inšpirovaný animovanou rozprávkou

Inžinieri v Japonsku pomaly, ale isto finišujú práce na gigantickom, 18-metrovom robotovi, ktorý je inšpirovaný „Gundamom“. Ide o fiktívneho robota z kreslenej rozprávky, ktorá sa vysiela už od roku 1979.  Na tému upozorňuje portál  popularmechanics.com.

Gundam: 18-metrové monštrum inšpirované animovanou rozprávkou

Hoci sa konštrukciou robota inžinieri trápia už dlhu, pričom v dôsledku aktuálnej pandémie bol progres vcelku stlmený, tak najnovšie video odhaľuje, že aj napriek tomu vývoj robota napreduje dopredu. Video nižšie zachytáva prvé pokusné kroky robota, hoci mu chýba ešte hlava. Ako môžete vidieť nižšie, tak Gundam na videu dvíha pravú nohu. Z videa však nie je celkom jasné, či na ňu prenáša aj váhu. Išlo tak pravdepodobne iba o test funkčnosti mechanizmu zodpovedného za pohyb nohy.

Celý robot vrátane hlavy má vážiť približne 25 ton a bude  môcť s končatinami sa voľne pohybovať pod uhlom 24 stupňov. V praxi to znamená, že by mal byť schopný samostatnej chôdze. Okrem iného bude mať ruky s plne kĺbovými prstami a palcami. Len pre zaujímavosť, ruka od prsta po zápästie meria 6,5 metra. Konce rúk sú zároveň umiestnené v zápästiach s pohybujúcimi sa lakťami a ramenami. Inými slovami, pôjde o pohyblivú ruku. Hmotnosť jednej ruky (od prstov po zápästie) vrátane motorov, kabeláže a ďalších komponentov je približne 200 kilogramov.

Za vývojom robota stojí spoločnosť Gundam Factory Yokohama, ktorá plánovala v priebehu tohto mesiaca aj ukážkovú udalosť. Bohužiaľ, tá však bola z dôvodu pretrvávajúcej pandémie zrušenou.

Robot by mal byť v budúcnosti jednou z hlavných atrakcií prístavu v  Yokohame.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close