SpravodajstvoXiaomi

Pozrite si „odvážne“ koncepty smartfónov Xiaomi, ktoré vyplávali na povrch. Uvítali by ste takýto typ zariadenia?

Zariadenie boli bezpochyby inšpirované smartfónom Mi Mix Alpha

Tento rok by mohol byť rokom skladateľných zariadení. Očakáva sa, že Xiaomi celkovo predstaví 3 modely tohto typu, pričom každý z nich sa má skladať a rozkladať iným spôsobom. S informáciami prišiel známy analytik, Ross Young. Nemusia to byť však jediné modely smartfónov, s ktorými môže Xiaomi v priebehu nasledujúceho roka zaujať. Portál letsgodigital.org prišiel s vizualizáciou patentu čínskeho výrobcu smartfónov, ktorý odhaľuje nový a nezvyčajný typ smartfónu.

Xiaomi Mi Mix Alpha bolo zariadenie, ktorým Xiaomi prekvapilo nie len laickú, ale aj odbornú verejnosť ešte v roku 2019. Zariadenie sa bohužiaľ nikdy nedostalo na trh, hoci malo byť dostupné. Išlo o smartfón s 360° displejom, ktorý takmer kompletne obtekal celé telo zariadenia.

Xiaomi sa pozerá na budúcnosť smartfónov „inými“ očami

Najnovší patent spoločnosti Xiaomi Mobile Software sa nesie vo veľmi podobnom duchu. Dokumentácia, ktorá bola zaregistrovanou ešte koncom roka 2019, sa dostala na povrch len v priebehu včerajšieho dňa. 

Samotné dokumenty odhaľujú dva modely smartfónov typu „Surround Display“, teda s obtečeným displejom okolo tela zariadenia. Vo svojej podstate sú rovnakými s výnimkou kamerového systému. 

Ako môžete vidieť nižšie, tak v oboch prípadoch ide o veľmi podobné zariadenia. Displej smartfónu je viac menej kompletne obtečený okolo tela zariadenia smerom zhora dolu s výnimkou pásiku, v ktorom je umiestnený kamerový modul.

Zariadenie v porovnaní s Mi Mix Alpha vyzerajú o niečo málo chudšie, čo spôsobuje hlavne to, že z bočných strán nenájdeme displej. Zaujímavosťou je, že na telefóne absentujú tlačidlá vrátane tlačidla zapínania, resp. vypínania. Druhým dychom treba dodať, že podobné zariadenie bez tohto typu tlačidiel, sme mohli už v minulosti vidieť. Išlo o smartfón Meizu Zero.

Konfigurácia fotoaparátu bohužiaľ zostáva neznámou a zdá sa, že ide o kamerový modul so 4 kamerami s ďalším neznámym snímačom a bleskom, resp. s 3 kamerami v prípade druhého modelu zariadenia. Pretože má telefón displej na prednej aj zadnej strane, je možné, že tento fotoaparát sa bude používať, ako na snímanie selfie a videohovory, tak aj na bežné fotografovanie.

V každom prípade ide zatiaľ o koncepty smartfónov, o ktorých nie je dostupných mnoho informácií.  Rovnako nie je známa informácia, či spoločnosť niekedy tieto modely smartfónov prinesie k životu. Druhým dychom treba dodať, že je minimálne zaujímavé sledovať, akým smerom sa uberajú myšlienky spoločnosti v súvislosti s vývojom nových generácií smartfónov.

Čo hovoríte na tieto futuristické modely smartfónov, našli by ste im využitie? 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close