Spravodajstvo

Pozrite si interaktívnu mapu, ktorá ukazuje ako sa šíri koronavírus po svete

Pozrite si interaktívnu mapu, ktorá odhaľuje viac informácií o koronavíruse, vrátane informácií o jednotlivých krajinách, v ktorých bol potvrdený.

Koncom minulého týždňa sme Vám priniesli článok, v ktorom sme Vám opísali pôvod koronavírusu (pozn. redakcie: 2019-nCoV), ktorý aktuálne straší naprieč viacerými regiónmi sveta. V súčasnosti má na svedomí v Číne už viac ako 2-stovky ľudských životov a celosvetovo takmer 10-tisíc nakazených ľudí. Na druhej strane treba povedať, že aktuálne je evidovaných takmer 190 vyliečených ľudí.

Pozrite si mapu krajín, v ktorých evidujú koronavírus

Na internete sa objavil celkom užitočný nástroj v podobe pravidelne aktualizovanej mapy na základe dát WHO (World Health Organization), vrátane informácií ohľadne počtu nakazených ľudí. Za projektom stojí CSSE (Center for Systems Science and Engineering). V rámci webovej stránky, ktorá je dostupná na adrese gisanddata.maps.arcgis.com môžete sledovať potvrdené výskyty koronavírusu v jednotlivých krajinách sveta, počet ľudí ktorí mu podľahli, celkový počet nakazených ľudí, a ďalšie informácie. Ako vyzerá aktuálne táto mapa si môžete pozrieť v náhľade nižšie.

Mapa koronavirus
Zdroj: printscreen gisanddata.maps.arcgis.com

Nie každý podľahne vírusu 2019-nCoV

Koronavírus spôsobuje vo väčšine prípadov  ochorenie horných dýchacích ciest, teda nosu a hrdla. Neznamená to však, že nemôže spôsobiť aj závažnejšie ochorenia končiace tragicky. Štatisticky tomuto vírusu podľahnú 4 ľudia zo 100, preto by sme tento vírus nemali podceňovať. Mimochodom, WHO vyhlásilo v priebehu včerajšieho dňa stav núdze v spojitosti s koronavírusom.

Mohlo by Vás zaujímať

Zobraziť komentáre
Close
Close