SpravodajstvoXiaomi

Pozrite si históriu vlajkových smartfónov od Xiaomi. Ktoré z nich ste mali?

Príbeh vlajkových smartfónov Xiaomi Mi začal v roku 2011. Pozrite sa históriu smartfónov od prvého Mi 1 po aktuálnu vlajkovú loď Xiaomi Mi 9.

Spoločnosť Xiaomi vznikla v roku 2010 a  svoj prvý smartfón Xiaomi Mi 1 predstavila v auguste 2011. Od vtedy spoločnosť predstavila desiatky smartfónov, z  toho 7 ďalších zariadení z produktovej línie Mi, ktoré sú vlajkovými zariadeniami spoločnosti. Nižšie si môžete pozrieť, ako sa vlajkové zariadenia spoločnosti Xiaomi vyvíjali z roka na rok.

Xiaomi Mi 1

Vôbec prvým smartfónom z  kuchyne spoločnosti bolo zariadenia Mi 1. Na svoju dobu patrilo medzi najdostupnejšie zariadenia z vyššej strednej triedy.  Telefón stál približne  270€ a ponúkal síce o niečo slabšie, ale stále podobné parametre zariadeniam ako sú napríklad Samsung Galaxy S20 (~400€), iPhone 4S (~550€), Nokia Lumia 800 (~400€) a podobne.

Xiaomi Mi 1
Zdroj: Wikipedia.org

Telefón poháňal procesor od spoločnosti Qualcomm, konkrétne Snapdragon S3 v kombinácií so 1GB RAM, 4GB úložným priestorom, 1930mAh batériou.  Nechýbala mu ani kamera s vysokým rozlíšením v podobe  8-megapixelov. Čerešničkou na torte bol 4“ TFT displej s rozlíšením ~245ppi.

Xiaomi Mi 2

Druhým vlajkovým smartfónom bolo zariadenie  Xiaomi Mi 2. Zariadenie ponúklo už o  niečo tenšie hrany okolo displeja, podsvietené tlačidlá či 4,3“ displej s HD rozlíšením (1280 x 720 bodov). Srdce smartfónu tvoril procesor Snapdragon S4 Pro. Len pre zaujímavosť, Xiaomi Mi 2 bol prvým smartfónom na trhu s týmto typom procesora. Ďalej bol poháňaný 2GB RAM v kombinácii so 16GB/32GB úložným priestorom. Chválil sa ešte 8-megapixelovou hlavnou kamerou. Smartfón bol  poháňaný batériou s kapacitou 2 000mAh.

Xiaomi Mi 3

Xiaomi Mi 3 smartfón bol predstavený v  septembri 2013. Bol to smartfón, ktorý už na prvý pohľad vyčnieva z dizajnového jazyka Xiaomi. Ako môžete nižšie vidieť, tak bol výrazne hranatejším. Telefón priniesol však viacero vylepšení, napríklad 13MP kameru, procesor Snapdragon 800 v kombinácií s grafickým čipom Nvidia Tegra 4, ktorý robil z telefónu herné zariadenia, 2GB RAM a 16GB úložný priestor. Aby sme ešte nezabudli, zariadenia disponovalo 5“ displejom s FULL HD rozlíšením.

Xiaomi Mi 4

Júl 2014 bol mesiacom kedy spoločnosť predstavila zariadenia Mi 4. Telefón sa po dizajnovej stránke vrátil do „starých“ koľají a  ponúkol oblejšie tvary. Poháňaný bol procesorom Snapdragon 801, 2GB/3GB RAM a 16GB, resp. 64GB úložným priestorom. Čerešničkou na torte bol 5“ FULL HD LCD displej.

Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5 bol výnimočným smartfónom. Bol prvým, ktorý ponúkol sklenenú zadnú stenu. Predstavený bol oficiálne vo februári 2016 a  priniesol viacero noviniek. Jednou z nich bol napríklad skener odtlačkov prstov umiestnený v domovskom tlačidle „Home“. Okrem toho ponúkal 5,15“ FULL HD displej. Telefón bol poháňaný procesorom Qualcom Snapdragon 820 v kombinácií so 3GB/4GB RAM a 32GB/64GB/128GB úložným priestorom. Okrem toho disponoval kamerou s rozlíšením 16-megapixelov. Spoločnosť Xiaomi v septembri toho istého roka predstavila ešte vylepšenú verziu smartfónu (pozn. redakcie: môžete ju vidieť nižšie na videu). Zmeny boli však viac kozmetickými, ako praktickými.

Xiaomi Mi 6

Mi 6 bezpochyby patrí k  jednému z najvydarenejších smartfónov od Xiaomi. Teda minimálne po dizajnovej stránke. Zariadenie ponúklo po prvýkrát kapacitné tlačidlo „Home“ so skenerom odtlačkov prstov, namiesto hardwarového. Okrem toho telefón disponoval duálnou kamerou (12 + 12), ktorá bola dovtedy skôr raritou, ako pravidlom. Zariadenie zároveň bolo poháňané procesorom Snapdragon 835, grafickým čipom Adreno 540, 4GB/6GB RAM v kombinácii so 64GB/128GB úložným priestorom. V tom čase táto konfigurácia dosiahla skóre v AnTuTu cez 180 tisíc bodov, ktorá by aj dnes zabezpečila dostatok výkonnú pre chod aplikácií a hier. Len pre zaujímavosť, podľa AnTuTu bol Mi 6 výkonnejším smartfónom ako Samsung Galaxy S8. Čerešničkou na torte bol stereo reproduktor. Aby sme ešte nezabudli, telefón disponoval  5,15“ displejom s FULL HD rozlíšením.

Xiaomi Mi 8

Nie, nepomýlili sme sa. Spoločnosť Xiaomi nepredstavila zariadenia Mi 7, ale hneď Mi 8. Prečo tak spravila nevieme. Zariadenie bolo predstavené v máji v roku 2018. Smartfón priniesol viacero výrazných zmien. Jednou z nich bol napríklad výrez vo vrchnej časti 6,21“ FULL HD+ Super AMOLED displeja (2248 x 1080 bodov). Vybavený bol 6GB/8GB RAM v kombinácii so 64GB/128GB/256GB úložným priestorom. Srdce smartfónu tvoril procesor Snapdragon 845, ktorý sa v súčasnosti radí medzi najvýkonnejšie procesory na trhu. Telefón bol revolučný aj z  pohľadu kvality kamier. Na prednej strane sme našli 20-megapixelovú kameru, a v prípade zadnej steny, telefón disponoval duálnou kamerou  s   dvomi 12-megapixelovými kamerami, vďaka čomu bol schopný  natáčať videá do 4K kvality pri 60fps (podpora 60fps videí prišla neskôr vďaka softwarovej aktualizácii).  Okrem toho ponúkol ako prvý smartfón na svete duálnu GPS. Telefón bol neskôr v priebehu roku predstavený aj vo verzii Mi 8 Pro s priesvitnou zadnou stenou (pozn. redakcie: zadná stena v skutočnosti nebola priesvitnou, ale jednalo sa o imitáciu jednotlivých komponentov, z  ktorých je telefón zložený).

Xiaomi Mi 9

Teraz sa konečne dostávame k  súčasnej vlajkovej lodi spoločnosti Xiaomi – Xiaomi Mi 9. Jedná sa zatiaľ o najrevolučnejší smartfónov z produktovej línie Mi. Dôvodom nie je tak ani výkon, ktorého má smartfón na rozdávanie vďaka procesoru Snapdragon 855 a 6GB/8GB RAM, ale 6,39“ Super AMOLED displeju so vstavaným skenerom odtlačkov prstov. Okrem toho zariadenie ponúka bezdrôtové nabíjanie do 20W (pozn. redakcie: Xiaomi po prvýkrát v základnej verzii modelu Mi prinieslo podporu bezdrôtového nabíjania) či podporu rýchleho nabíjania do 27W. Čerešničkou na torte je trojitá kamera (48 + 16+ 12), ktorá sa dlhšiu dobu držala na popredných miestach medzi najlepšími fotomobilmi na trhu. V súčasnosti jej patrí 9. priečka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
História Mi Modely Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close