APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Pozrite si funkcie, ktoré WhatsAppu chýbajú a dávajú používateľom dôvod, aby prešli ku konkurencií

Tieto funkcie službe WhatsApp chýbajú a radi by sme ich v nej videli čo najskôr.

Približne mesiac dozadu, sme sa venovali téme funkcií, ktoré WhatsApp ponúka, ale konkurencia nie. Poukazovali sme napríklad na pokročilého správcu súborov, možnosť okamžitých skupinových hovorov, režim obraz-v-obraze a ďalšie. Dnes sme sa na túto tému pozreli opačnými očami. Nižšie sme si pre vás pripravili niekoľko funkcií, ktoré službe chýbajú ako soľ, a ktoré by sme chceli, aby boli prítomnými.

Posielanie fotografií vo vysokej kvalite

Hoci WhatsApp umožňuje zdieľanie a odosielanie fotografií, tak ako v prípade mnohých iných aplikácií, dochádza k ich kompresii. Čo to v praxi znamená? Že prijatá fotografia prostredníctvom služby WhatsApp je menej kvalitnou, ako je originál fotografie. WhatsApp komprimuje fotografie najmä za účelom, aby nezaberali v smartfóne adresáta príliš veľa priestoru. Hoci v mnohých prípadoch ide o žiadanú funkciu, tak nie je tomu vždy tak. Preto by sme radi videli vo WhatsApp službe funkciu, ktorá umožní odoslanie fotografie v pôvodnej kvalite. 

Ako veľký je súbor, ktorý chcete stiahnuť?

Pri veľkosti súborov ešte zostaneme. Zatiaľ, čo WhatsApp v minulosti vylepšil funkciu správcu súborov, tak jedna funkcia v súvislosti s veľkosťou súborov, chýba. Ide o informáciu ohľadne veľkosti súboru ešte pred jeho fyzickým stiahnutím do zariadenia. Týmto spôsobom by sme sa mohli rozhodnúť, či chceme predmetný súbor stiahnuť alebo nie. Rovnako chýba aj funkcia zobrazenia veľkosti stiahnutých súborov v konverzácii, hoci k nej sa môžete dopátrať cez správcu súborov.

Vylepšené možnosti súkromia

V súčasnosti, ak chcete, aby ľudia nevedeli, či ste online, tak môžete túto funkciu zapnúť pomocou cesty Účet > Súkromie > Naposledy online. Funkcia ponúka tri možnosti, konkrétne: Všetci, Moje kontakty a Nikto. Radi by sme videli v rámci ponuky nastavení ešte jednu možnosť, nezobrazenia stavu, či ste online, pre konkrétnu osobu, resp. jeden kontakt. 

whatsApp_Funkcia sukromia kto vidi ci som online
Zdroj: Vosveteit

Informácia o tom, že niekto spravil snímku obrazovky

Jedna z funkcií, ktoré službe WhatsApp chýbajú, je notifikácia o tom, že niekto s kým komunikujete urobil snímku obrazovky. Rovnako chýba aj funkcia, ktorá by bránila systému vrátane aplikácií tretích strán, aby vyhotovili snímok obrazovky, či zaznamenali hovor.

Časovač samodeštrukčných správ

Hoci služba disponuje funkciou samodeštrukčných správ, tak tá je dobre schovanou. Rovnako treba dodať, že k odstráneniu správy, dôjde po doslova šialene dlhom čase, 7-dní. Preto jedna z funkcií, ktorú by sme radi videli vo WhatsApp službe, je časovač odstránenia správy, ktorý by umožnil skrátiť čas dostupnosti správy, napríklad na jednu hodinu.

Nové možnosti vo vyhľadávaniach

Služba WhatsApp aktuálne ponúka v rámci funkcie vyhľadávania, možnosť vyhľadania obsahu podľa kľúčových slov v konkrétnej konverzácii. Ide o funkciu, ktorej využitie v prípade v často frekventovaného slova, je nepraktická. A preto by sme v rámci možností vyhľadávania radi videli možnosť vyhľadávania obsahu len v určitom časovom intervale. 

WhatsApp vyhladavanie v konverzacii
Zdroj: Vosveteit

Aké funkcie vám chýbajú v službe WhatsApp? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close