ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Pozrite sa na tieto 4 spôsoby, ktorými si môžete prispôsobiť váš Android smartfón. Využívate ich?

Android ponúka široké možnosti, ako si môžete prispôsobiť svoj smartfón podľa seba. My vám nižšie dávame do pozornosti 4 z nich.

Operačný systém Android ponúka relatívne veľkú slobodu, ako si prispôsobiť svoj smartfón podľa svojho gusta. Od pozadia, cez ikonky, až po samotné rozhranie/Launcher. Nižšie sme si pre Vás preto pripravili niekoľko tipov, ako si môžete prispôsobiť váš smartfón tak, aby vám vyhovoval čo najviac.

Pozadie

Začnime od úplne základu, tým je možnosť prispôsobenia si pozadia obrazovky. Niekto má rád futuristické pozadia, niekto minimalistické a niekto živé tapety a podobne. Veríme, že z aplikácií nižšie si vyberie skutočne každý.

AmoledPix

Prvou aplikáciou, ktorú by sme Vám radi dali do pozornosti je AmoledPix. Ide o aplikáciu, ktorá v sebe schováva stovky 4K obrázkov, ktoré sú roztriedené do viacerých kategórií. Okrem toho, pomocou aplikácie ich môžete v obmedzenom režime aj editovať. Mimochodom, aplikáciu ocenia hlavne majitelia smartfónov s AMOLED displejmi.

najlepsie aplikacie pre android AmoledPix
Zdroj: Vosveteit.sk

Activity Bubbles

Activity Bubbles je jednou zo zaujímavejších aplikácií, pomocou ktorej si môžete prispôsobiť pozadie vášho smartfónu. Nie však najbežnejším spôsobom, ktorým je zmena tapety. Ide o aplikáciu, ktorá vám v prípade odomknutia zariadenia vytvorí na obrazovke bublinu. Zaplníte v priebehu dňa obrazovku bublinami?

Abstruct

Abstruct je jednou z  ďalších aplikácií, ktoré ponúkajú pozadia vyčnievajúce nad konkurenciou. Za aplikáciou stoja dizajnéri spoločnosti OnePlus, ktorých rukopis v tejto aplikácii určite pocítite.

Abstruct - Wallpapers in 4K
Abstruct - Wallpapers in 4K
Developer: Hampus Olsson
Price: Free+

Stupis Screen

Poslednou aplikáciou, na ktorú by sme radi upozornili je Stupis Screen. O aplikácii sme nedávno a musíme povedať, že nás nadchla. Ponúka skvelé minimalistické pozadia, ktoré potešia nejedného milovníka tohto štýlu grafiky.

Stupis_Screen_android_aplikacia
Zdroj: Vosveteit.sk
Stupis Screens - Free Wallpaper Maker
Stupis Screens - Free Wallpaper Maker

Ktorú z aplikácií vyššie si vyberiete?

Nový vzhľad rozhrania

Omrzel vás vstavaný launcher? Nuž, aj na toto existuje riešenie. V obchode Google Play ich nájdete stovky, my sme si pre vás vybrali nižšie 4, ktoré vyčnievajú nad ostatnými.

Microsoft Launcher

Prvým z nich je Microsoft Launcher, ktorý okrem prekopaného vzhľadu úvodnej obrazovky a ponuky menu, ponúka aj možnosti hlbšieho prepojenia smartfónu s počítačom. Čerešničkou na torte je, že tento laucher nemení len vzhľad obrazovky a ponuky menu, ale aj niektorých vstavaných aplikácií, ako je napríklad fotoaparát.

Microsoft Launcher_najlepsie rozhrania pre Android smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk
Microsoft Launcher
Microsoft Launcher
Price: Free

AIO Launcher

AIO Launcher je aplikáciou, ktorá zmení vzhľad rozhrania vášho smartfónu na nepoznanie, a to až tak, že Vám potrvá sa v ňom naučiť zorientovať. Cieľom aplikácie je všetko umiestniť na úvodnú obrazovku,  a  tak maximalizovať využitie celého displeja. Ako to vyzerá v praxi, si môžete pozrieť na obrázkoch nižšie.

AIO Launcher_najlepsie Launchere pre Android smartfony
Zdroj: Vosveteit.sk
AIO Launcher
AIO Launcher
Developer: AIO Mobile Apps
Price: Free+

Rootless Launcher

Nebol launcher vyššie pre vás? Tak potom musíte skúsiť Rotsless Launcher. Ide o launcher, ktorý poteší hlavne milovníkov minimalistického dizajnu. Nečakajte v ňom žiadne extra funkcionality a ani nezvyčajné prvky. Jeho cieľom je čo najviac zjednodušiť rozhranie systému v štýle Google Launchera, ktorý nájdeme v telefónoch Pixel a zariadeniaz programu Google One.

Najlepsie Android Launcheri_Rootless Launcher
Zdroj: Vosveteit.sk
Rootless Launcher
Rootless Launcher
Developer: Amir Zaidi
Price: Free

Poco Launcher

Našim posledným launcherom, ktorý aj aktívne využívame a zároveň patrí medzi šikovnejšie, je Poco Launcher od Xiaomi. Ide v skutku o veľmi jednoduchý a hlavne rýchly launcher, ktorý neponúka žiadne extra funkcie, ktoré by vás rozptyľovali. Neznamená to však, že neponúka žiadne možnosti prispôsobenia, či extra funkcie, ktoré konkurencia neponúka. Umožňuje napríklad meniť pozadie, zmenu ikon, upraviť počet zobrazených aplikácií, funkciu prebudenia displeja dvojitým poklepaním a ďalšie možnosti prispôsobenia (k jednotlivým funkciám sa dostanete zo šuflíka aplikácií, kde kliknete na nastavenia launchera – 3 čiarky v hornom pravom rohu).

Ikony

Ďalšou a hlavne  populárnou možnosťou, ako si prispôsobiť rozhranie vášho smartfónu, je pomocou zmeny ikoniek. V obchode Google Play nájdete relatívne širokú paletu balíčkov s ikonami. Nižšie sme si pre Vás vybrali 4  z nich, ktoré nám padli do oka.

Pixbit

Prvou aplikáciou, ktorú by sme Vám radi dali do pozornosti je Pixbit. Ide o balík ikoniek, ktoré sa nesú v štýle pixelov. Ako vyzerajú v praxi, sa môžete pozrieť nižšie.

PixBit - Pixel Icon Pack aplikacia
Zdroj: Google Play
PixBit - Pixel Icon Pack
PixBit - Pixel Icon Pack
Developer: vukashin
Price: 1,99 €

CandyCons – Icon Pack

CandyCons – Icon Pack ponúka set ikoniek, ktoré sa nesú v  dizajnovom jazyku spoločnosti Google. Ako vyzerajú v praxi, sa môžete pozrieť nižšie.

CandyCons - Icon Pack_android ikony
Zdroj: Google
CandyCons - Icon Pack
CandyCons - Icon Pack
Developer: vukashin
Price: Free

Zwart – Black Icon Pack

Alebo nemáte radi výrazné farby? Skúste potom sadu ikoniek Zwart, ktorá ponúka čisto čierne ikonky a to pre viac ako 24500 aplikácií.

Zwart set ikoniek pre Android
Zdroj: Google Play
Zwart - Black Icon Pack
Zwart - Black Icon Pack
Developer: Randle
Price: Free+

Pixel Ring Drop – Icon Pack

Prípadne, ak Vás neoslovili aplikácie vyššie, tak Vám dávame do pozornosti ešte aplikáciu Pixel Ring Drop – Icon Pack. V tomto prípade ide však opäť o platenú aplikáciu, ktorú však niekoľko nasledovných dní stiahnete zadarmo. Náhľad ikoniek si môžete pozrieť nižšie.

Pixel Ring Drop - Icon Pack
Pixel Ring Drop - Icon Pack
Developer: GomoTheGom
Price: 1,39 €+

Widgety a ďalšie prispôsobenie

Poslednou možnosťou prispôsobenia si vizuálneho rozhrania smartfónu, na ktorý by sme radi upozornili, je pomocou widgetov. Nižšie sme si vybrali niekoľko z nich.

Nezvyčajný indikátor batérie

Ďalšia zaujímavá aplikácia, s ktorou si môžete netradične prispôsobiť váš smartfón, je Energy Ring. Ide o aplikáciu, ktorú využijete v prípade, ak máte napríklad smartfón z produktovej línie Galaxy S10, Note 10, 20 a podobne. Pomocou nej môžete vymeniť klasický indikátor batérie za „ledku“, ktorá bude obopínať prednú selfie kameru.

Najlepsie aplikácie pre Android Energy Ring
Zdroj: Youtube (Unbox Therapy)

Battery Widget Reborn

Ako už z názvu plynie, tak Battery Widget Reborn ponúka dizajnovo prepracovaný widget, ktorý zobrazuje informácie o stave nabitia Vašej batérie. Widget je dostupný zadarmo.

Baterry widget (1)
Zdroj: Google Play
Battery Widget Reborn
Battery Widget Reborn
Developer: Tomas Hubalek
Price: Free+

Caledar Widget

Využívate vo svojom smartfóne aktívne kalendár? Ak áno, tak potom by ste mali vyskúšať „Caledar Widget“, ktorý ponúka dizajnovo prepracovaný widget. Mimochodom, aplikácia vyčnieva nad konkurenciou širokou škálou tém, z ktorých si vyberie skutočne každý.

Calendar Widgets pre android
Zdroj: Google Play
Month: Calendar Widget
Month: Calendar Widget
Developer: Candl Apps
Price: Free+

KWGT Widgets

KWGT widget nemožno charakterizovať ako klasický widget, a to z dôvodu, že účelom aplikácie je umožniť používateľov vytvárať si vlastné widgety, a používať ich ako chcú. Zo začiatku je síce aplikácie o niečo náročnejšia na použitie, ale na konci dňa, stojí za to. Mimochodom, pomocou tejto aplikácie môžete vytvoriť napríklad aj widgety z iOS 14.

KWGT Kustom Widget Creator
KWGT Kustom Widget Creator

Poznáte aj iné spôsoby ako si prispôsobiť smartfón? Dajte nám ich nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close