SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Pozrite sa na robotickú reštauráciu v Pekingu, kde budú počas zimných olympijských hier jedávať aj naši športovci

Plne robotická reštaurácia využíva robotov nie len na prípravu vybraných pokrmov ale najmä na ich distribúciu ku zákazníkov.

Miestni organizátori nadchádzajúcich Zimných olympijských hier v Pekingu 2022 sa musia kvôli prebiehajúcej pandémii potýkať s naozaj náročným problémom. Pre čo najlepšiu izoláciu športovcov a novinárov sa organizátori rozhodli siahnuť po robotických pomocníkoch, ktorí budú športovcov sprevádzať na viacerých miestach, informuje  Jedným z nich je aj jedna z hlavných reštaurácií, do ktorej priestorov sa zrejme dostanú aj naši športovci a novinári (via DigitalTrends.com).

Automatizovaná robotická reštaurácia

Špeciálna robotická reštaurácia v Pekingu sa oproti „bežným“ robotickým pomocníkom v prevádzkach, na ktorých môžete naraziť aj v našich končinách, odlišuje hneď z viacerých dôvodov. Zásadným rozdielom je nie len dizajn celej reštaurácie, ale aj jej vybavenie a špeciálne automatizované robotické systémy. Ako môžete vidieť na videu nižšie, reštaurácia v Pekingu využíva robotov na prípravu vybraných pokrmov v kuchyni. Najväčšou špecialitou tejto reštaurácie je však doručovanie pokrmov ku zákazníkom. Jedlá sa totižto na stôl nedopravujú v rukách obsluhy, ale na ich stôl ich donesie špeciálna robotická ruka umiestnená v stropnej časti reštaurácie.

Organizátori Zimných olympijských hier v Pekingu robotických pomocníkov plánujú využiť aj v špeciálnom robotickom bare. Nejde však o obyčajný automat na „čapovanie“ predrobených nápojov, ale o naozajstného barmana. Vo svojom robotickom ramene dokáže naozaj energicky pripravovať miešané nápoje. Ak stále neveríte, video nižšie vás o jeho vynikajúcich barmanských schopnostiach určite presvedčia.

Do reštaurácie budú mať prístup iba ľudia z „bubliny“

Karanténne pravidlá a preventívne opatrenia proti šíreniu ochorenia Covid-19 sú v Číne dlhodobo jedny z najprísnejších na celom svete. Nie je tomu inak ani v prípade športovcov, novinárov a medzinárodných výprav mieriacich do dejiska olympijských hier. Mieste orgány sa preto rozhodli siahnuť po prísnej karanténe a podobných izolačných riešeniach, ktoré obmedzujú kontakty športovcov a najmä miestnych pracovníkov s nimi. Špeciálna robotická reštaurácia tak bude prístupná iba pre ľudí z „bubliny“, čiže médiá, personál a športovcov od 4. februára do konca hier, tj. 20. februára.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close