SpravodajstvoVeda a výskum

Pozrite sa na raketu Starship v plnej paráde! Toto sú prvé reálne fotografie novej rakety od SpaceX, ktorá nás má odviezť na Mars

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o prvých renderoch rakety Starship, ktorá by mala v najbližších rokoch dopraviť ľudskú posádku na povrchu Mesiaca a Marsu. Najväčšia raketa z dielne spoločnosti SpaceX, ktorej riaditeľom je Elon Musk, sa do testovania dostane už o niekoľko týždňov a na základe najnovších fotografií priamo od Elona Muska to vyzerá tak, že prvé testovanie je naozaj „za rohom“.

Pod prvou reálnou fotografiou novej rakety Starship sa takmer ihneď začalo vyskytovať nespočetné množstvo otázok a pripomienok. Ľudia sa začali ihneď pýtať na čudné „zvráskavené“ plechy, ktoré majú od nablýskanej rakety naozaj ďaleko.

Skeptikov ale Elon Musk ihneď upokojil informáciou, že sa jedná iba o raketu určenú pre suborbitálne VTOL testovanie. Orbitálna verzia rakety bude totižto ešte vyššia, bude mať hrubší plášť, na základe čoho nebude zvráskavená a bude mať hladšie vyhladenú špičku nosa.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Twitter – Elon Musk)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close