SpravodajstvoWindows

Pozrite sa na nový štýl animácií, ktorý by mal v budúcom roku lemovať Windows 10

Aktuálne spoločnosť aktívne pracuje na vývoji verzie Windows 10 21H2, ktorá by mala obsahovať aj nové animácie

Spoločnosť Microsoft v minulosti začala s postupnou implementáciou dizajnového jazyka Fluent Design, ktorý je napríklad prítomný v prípade ponuky Štart. Samotný dizajnový jazyk, má byť však v priebehu času aplikovaný aj na ďalšie časti operačného systému. Napríklad by mal byť dostupným aj v prípade Správu súborov, ktorý by mal prejsť viacerými úpravami. Viď obrázok nižšie.

Windows 10_novy vzhlad spravcu suborov
Zdroj: Microsoft blog

Vráťme sa však späť k téme, ktorou sú animácie. Portál windowslatest.com najnovšie upozorňuje na nové animácie, ktoré by mali lemovať Windows 10 v priebehu budúceho roka. Animácie sa vo všeobecnosti pokladajú za nástroj, ktorým je možné dosiahnuť lepšiu používateľskú skúsenosť. Druhým dychom však treba dodať, že môžu spôsobiť aj presný opak.

Aktuálne spoločnosť aktívne pracuje na vývoji verzie Windows 10 21H2, ktorá by mala byť uvoľnená pre širokú verejnosť v priebehu nasledujúceho roka. Tá by mala okrem nových funkcií, priniesť aj zmenu vzhľadu.

Jednou z významnejších zmien, ktoré používatelia bezpochyby zaevidujú medzi prvými, budú animácie. Jednou z nových animácií, ktoré pribudnú, bude v prípade otvárania, resp. zatvárania okien. Ako by mala v praxi vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie.

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak pri zatváraní a otváraní okien aplikácií túto animáciu uvidíme takmer vo všetkých častiach operačného systému, kde je možné spustiť alebo zavrieť okná programu. Zároveň však treba dodať, že by nemala absentovať možnosť ich úplného vypnutia v prípade, ak vám nebude po chuti.

Z videa zároveň možno dedukovať, že Microsoft ich bude ešte pravdepodobne v priebehu času optimalizovať. Dôvodom je ich rýchlosť zachytená na videu, ktorá by znamenala značné predĺženie otvárania a zatvárania okien.

V každom prípade, páčia sa vám animácie vyššie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close