APLIKÁCIE A HRYSponzorovaný obsahXiaomi

Pozrite sa na najlepšie aplikácie pre prácu s dokumentmi! Používate niektoré z nich?

Práca s dokumentmi v smartfónoch je čoraz bežnejšia. Pozrite sa, ktoré aplikácie sú pre váš smartfón najlepšie a aké sú ich výhody!

Naše smartfóny sú našimi každodennými spoločníkmi, ktoré dnes už dokážu plnohodnotne nahradiť i počítač. Zatiaľ čo kedysi sme telefóny využívali prevažne na volanie a textové správy, s trendom väčších uhlopriečok smartfónov nie je problém na nich i upravovať či vytvárať dokumenty. Ktorú aplikáciu si však vybrať, aby plne spĺňala naše požiadavky pre prácu s dokumentom? Prinášame vám prehľad aplikácií pre prácu s dokumentmi!

Mi dokumenty

Prvou alternatívou pre otváranie sú Mi dokumenty alebo teda Mi prehliadač. Práve táto funkcia je dostupná len pre Xiaomi smartfóny, prípadne pre modely ich dcérskych spoločností Redmi a Poco. Mi dokumenty sú dostupné natívne v smartfónoch už pri ich spustení a službu ponúka známy WPS Office. Nevýhodou tejto alternatívy je potreba internetového pripojenia a možnosť dokumenty len čítať, nie upravovať. Výhodou aplikácie je však prepracovaný tmavý režim, ktorý sa mnohým pri prezeraní dokumentov naozaj hodí.

WPS Office

Druhou alternatívou pre prácu s dokumentmi je už spomínaný WPS Office. Tento prehliadač a nástroj na úpravu dokumentov bol kedysi radený medzi bloatware v smartfónoch, dnes ho pri kúpe nového smartfónu nájdeme znovu len u Xiaomi. Aplikácia je však voľne dostupná v Obchode Play a vďaka prepracovaným funkciám dokáže aplikácia plne nahradiť klasický Office v počítačoch. Výhodou je však i možnosť aplikáciu spustiť bez internetového pripojenia.

Google Dokumenty

Ak ste fanúšikmi zdieľaných dokumentov a radi pracujete na spoločnom projekte s priateľmi či kolegami, Google Dokumenty sú tu práve pre vás. Nevýhodou tejto aplikácie je však nutnosť byť pripojený k internetu, ak chceme spolupracovať s ostatnými. Ide však o veľmi príjemný editor dokumentov, ktorý v sebe skrýva prepracované funkcie. A ak máte v pláne upravovať tabuľky, Google ponúka i alternatívu s názvom Tabuľky Google.

Documentos de Google
Documentos de Google
Developer: Google LLC
Price: Free
Hojas de cálculo de Google
Hojas de cálculo de Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Microsoft Office

Kto by nepoznal Microsoft Office. Tento editor dokumentov sa preslávil najmä u počítačov, pričom zvláda upravovať všetky druhy súborov od klasických dokumentov, cez tabuľky až po .pdf súbory. Príjemné prostredie ocenia najmä používatelia Office 365, ktorý im umožní mať všetky súbory na jednom mieste.

Microsoft Lens: Pokročilý skener dokumentov vo vrecku

Rovnako nemôžeme opomenúť aj aplikáciou Microsoft Lens, ktorá dokáže premeniť smartfón v prenosný skener. Aplikácia je veľmi jednoduchou na použitie a dostupnou je bezodplatne.

Používate niektorú z týchto alternatív pre prácu s dokumentmi? Alebo využívate niečo iné? Dajte nám svoje tipy do komentárov!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close