APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pozrite sa na kvalitu pokrytia signálu vášho operátora, ako aj na to, ku ktorému vysielaču je aktuálne pripojený váš smartfón!

Aplikáciu určite neprehliadajte a to obzvlášť, ak sa chystáte zmeniť operátora.

Mobilní operátori častokrát lákajú nových zákazníkov na rôzne akciové ponuky v podobe lacnejších dát, neobmedzených hovorov a podobne. Nie však vždy, všetko čo sa blyští, je aj „zlatom“. A práve preto by sme vám radi dali do pozornosti aplikáciu OpenSignal, ktorá ukazuje rozmiestnenie vysielačov operátorov vo vašom okolí a rovnako je schopnou zobraziť vám informáciu, ku ktorému vysielaču ste pripojený. Okrem iného ponúka aj orientačnú informáciu o kvalite pokrytia signálom. Zároveň však musíme dodať, že samotné rozmiestnenie vysielačov treba brať s rezervou. Dôvodom je, že OpenSignal agreguje tieto dáta z rôznych služieb a oneskorene reaguje na rozširujúcu sa sieť vysielačov.

V každom prípade, ide o zaujímavú aplikáciu, ktoré okrem iného agreguje dáta z testov rýchlosti internetu od lokálnych používateľov a tak je možno približne odhadnúť, s akými prenosovými rýchlosťami môžete približne rátať pri jednotlivých operátoroch vo vybraných lokalitách. Ide obzvlášť o užitočnú informáciu, ak sa chystáte vymeniť vášho súčasného operátora za iného. My musíme potvrdiť, že nám tieto informácie vcelku sedeli potom, ako sme vymenili operátora.

Pozrite sa na kvalitu pokrytia signálom jednotlivých operátorov

Prejdime však k samotnej aplikácii. Potom, ako aplikáciu stiahnete z obchodu, tak v spodnej časti môžete vidieť ponuku menu. Prvá karta ponúka možnosť testu rýchlosti vášho internetového pripojenia.

Druhá karta odhaľuje, aký typ siete používate (2G/3G/4G/5G). Rovnako karta ponúka aj informácie o spotrebe mobilných dát, či spotrebe dát prostredníctvom WiFi. Čerešničkou na torte je, že si môžete tieto dáta pozrieť za rôzne časové úseky.

Tretia karta ponúka informáciu ohľadne kvality pokrytia signálom jednotlivých operátorov. V súčasnosti tam nájdete informácie o všetkých 4-našich hlavných operátoroch. Do pozornosti by sme vám radi dali, že potom ako zvolíte konkrétneho operátora a priblížite mapu na konkrétnu lokalitu, tak uvidíte priemerné namerané rýchlosti sťahovania a odosielania dát prostredníctvom mobilných dát.

Posledná karta ukazuje informácie o rozmiestnení vysielačov vášho operátora vrátane informácie, ku ktorému vysielaču ste pripojený.

open signal_ku ktoremu vysielacu je smartfon pripojeny
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil a že ju hlavne využijete.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close