SpravodajstvoXiaomi

Pozrite sa čo všetko potrebujete vedieť o novopredstavenej MIUI 11 nadstavbe od Xiaomi, vrátane podporovaných zariadení

Xiaomi predstavilo nadstavbu MIUI 11. Pozrite sa čo všetko o nej potrebujete vedieť, vrátane zoznamu podporovaných smartfónov Xiaomi a Redmi.

Nová verzia nadstavby MIUI 11 od spoločnosti Xiaomi je realitou. Prináša viacero noviniek, vrátane redizajnu. Nižšie sme si pre Vás pripravili kompletný prehľad zmien, ako aj podporovaných zariadení.

MIUI 11 predstavenie
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

MIUI 11

Xiaomi v rámci rozhrania MIUI 11 aplikovalo viacero dizajnových zmien. Rovnako ako v prípade spoločností Samsung či Huawei, tak aj Xiaomi sa zameralo na “čistejší” a jednoduchší vzhľad, a zároveň, aby všetko bolo dosiahnuteľné jednou rukou. Rovnaký dizajnový vzhľad nájdeme aplikovaný v rámci celého rozhrania systému. Zároveň jeho hlavnými črtami je, že v ňom nájdeme v viac ucelených plôch, väčšiu prevahu štandardných farieb, hrubšie písmo a jednoduché tvary. Inými slovami, Xiaomi ide ruka v ruke s novými a modernými trendami.

MIUI 11 viac zakladanych rozhranie
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Tmavý režim

Jednou z noviniek je podpora Tmavého režimu, s ktorou sme však mohli už dávnejšie v rámci rozhrania MIUI stretnúť, avšak len v “okresanej” podobe. Xiaomi tentokrát Tmavý režim aplikovalo podobným systémom ako Huawei či Samsung – všetky systémové aplikácie sa automaticky prepnú do tmavého režimu – napríklad kalendár, kontakty, kalkulačka a podobne.

MIUI 11 tmavy rezim
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Nové písmo

Jedným z ďalších výrazných zásahov v rámci rozhrania MIUI je aj zmena písma. Spoločnosť sa rozhodla pre využívanie typu písma “MiLan Pro”. Komu by nový typ písma nebol pochuti, tak si ho bude môcť zmeniť v rámci Nastavení telefónu.  Spoločnosť zároveň zapracovala aj na nových efektoch. Napríklad po stlačení čísla na číselnej klávesnici sa toto číslo mierne osvetlí.

MIUI 11 novy typ pisma Milan Pro
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Ambientné podsvietenie

Ambientné podsvietenie nie je pre majiteľov smartfónov s AMOLED displejom žiadnou novinkou. Xiaomi sa v novej nadstavbe však hlbšie pozrelo na možnosti jeho prispôsobenia. Novinkou sú napríklad dynamické animácie pri rozsvietení displeja, možnosti prispôsobenia správ zobrazených na displeji a podobne. Okrem toho spoločnosť aktualizovala aj zvuky alarmov a notifikácií, ktoré sú viac dynamickými.

MIUI 11 nove moznosti prisposobenia ambientneho podsvietenia
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

MIUI 11: Výber nových funkcií

Mi Work

Xiaomi zaviedla sadu nových nástrojov produktivity, ktoré prídu s MIUI 11. Táto sada sa nazýva Mi Work Productivity Suite a obsahuje štyri úplne nové aplikácie od spoločnosti, ktoré sú navrhnuté tak, aby uľahčili ako prácu v podnikaní, tak aj bežným používateľom.

MIUI 11 Mi Work
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Mi Share: rýchlejšie zdieľanie súborov

Používatelia Xiaomi zariadení sa môžu tešiť na rýchlejšie zdieľanie dát medzi zariadeniami. Napríklad medzi smartfónmi, notebookami a podobne. Konkrétne hovoríme o 82MB/s rýchlosti odosielania a prijímania dát. Vďaka tomu môžete dať zbohom káblom.

WPS Office

WPS Office je alternatívnym produktom k kancelárskemu balíčku Office od Microsoftu, ktorý ponúka veľmi príjemné UI a v podstate rovnaké funkcie ako Office. Najlepšie na tom však je, že je kompletne zadarmo (pozn. redakcie: ponúka aj platené prémiové služby ako je napríklad editácia PDF súborov a podobne).

Zdieľanie obrazovky

K dispozícii je aj úplne nový nástroj na zdieľanie obrazovky. Funkciu je možné využívať, ako za bežným streamovaním obrazovky, napríklad za účelom prezentácií, tak aj na streamovanie hier. Okrem toho táto nová funkcia/aplikácia ponúka aj ďalšie možnosti interakcií, napríklad k dispozícií je viacero nástrojov, ktoré môže moderátor využívať – laserové ukazovátko, robiť poznámky,…

Aplikácia tlačiarne

Xiaomi v rámci predstavenia MIUI 11 predstavilo tiež zbrusu novú aplikáciu určenú pre správu tlačiarní. Pomocou nej je možné smartfón spárovať s tlačiarňou, a zo zariadenia tak môžete posielať do tlačiarne napríklad dokumenty.

Nový Super Power úsporný mód

Ďalšou novinkou je nový Super Power úsporný mód, ktorý umožňuje aj z malého množstva batérie „vytlačiť“ dostatok času na používanie smartfónu. Xiaomi však nezdieľalo moc informácií ohľadne tejto funkcie. Pravdepodobne však vypne všetky úlohy na pozadí, aby predĺžila výdrž batérie. Xiaomi zároveň hovorí, že v prípade využitia tohto módu je možné dosiahnuť s 5% stavom batérie až 1 deň.

MIUI 11 Super Save mode vydrz baterie
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Všetky témy budú zadarmo

Xiaomi zároveň v rámci predstavenia novej nadstavby informovalo verejnosť, že všetky témy v Mi obchode budú dostupné pre používateľov zadarmo.

MIUI 11 temy zadarmo
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Dostupnosť nadstavby

Dostupnosť nadstavby je naplánovaná v beta programe už na tieto dni. Neskôr v priebehu roka by mala byť nová nadstavba uvoľňovaná pre prvé zariadenia.

Zoznam podporovaných smartfónov

Xiaomi: Mi 5C, Mi MAX 2, Mi Note 2, Mi MIX, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5X, Mi Play, Mi Note3, Mi 6X, Mi 6, Mi MIX 2, Mi 8 SE, Mi 8 Youth Edition, Mi MAX 3, Mi CC 9, Mi CC 9e, Mi CC 9 Meitu Custom Version, Mi 8, Mi 8 screen fingerprint version, Mi MIX 3, Mi 8 Explorer Edition, Mi MIX 2S, Mi 9 SE, Mi 9

Redmi: Redmi Note 4X, Redmi 4X, Redmi Note 5A standard version, Redmi Note 5A high version, Redmi 5A, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 6A, Redmi 6, Redmi Note 5, Redmi 6 Pro, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi K20 Pro, Redmi K20, Redmi Note 8 Pro

Mimochodom, ak Vás zaujíma ako prebiehalo predstavenie novej nadstavby MIUI 11, tak si nižšie môžete pozrieť záznam.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close