Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Pozrite sa, čo stoja smartfóny zo série P40 v Číne. Kúpite ich u nás lacnejšie?

Cena smartfónov z produktovej línie P40 je v domácej Číne nižšou

26. marca spoločnosť Huawei odhalila tohtoročné vlajkové smartfóny z produktovej línie P40. Ide v skutku o výnimočné smartfóny, ktoré na trh priniesli dovtedy nevídanú kameru v smartfónoch. Svedčia o tom aj výsledky z testovania zariadenia P40 Pro, ktoré bolo ohodnotené odbornou porotou DXOMARK, ako najlepší fotomobil na trhu.

Iný región, iná cena? Áno

Spoločnosťou Huawei v priebehu včerajšieho dňa oficiálne predstavila spomínané zariadenia aj pre čínsky región, kde okrem iného predstavila ešte ďalšie varianty smartfónov, ktoré sa od tých európskych líšia veľkosťou RAM a úložným priestorom. Pre slovenský trh (ako aj európsky) boli predstavené varianty smartfónov P40 s 8GB/128GB, za ktorý si spoločnosť pýta 799€ a P40 Pro verzia smartfónu s 8GB/256GB, ktorá stojí 999€. Spoločnosť zároveň predstavila aj verziu smartfónu P40 Pro+, druhým dychom však treba dodať, že tento variant zariadenia nie je na slovenskom trhu dostupný (v Európe sa zariadenie predáva za 1399€).

Portál Huaweicentral.com upozorňuje na cenu smartfónov predstavených na čínskom trhu, ktorá je nasledovná:

  • Huawei P40 (8GB+128GB) – ¥4,488 (€585)
  • Huawei P40 Pro (8GB+256GB) – ¥6,488 (€846)
  • Huawei P40 Pro+ (8GB+512GB) – ¥8,888 (€1158)

Znamená to, že Slováci vrátane ďalších Európanov si za smartfóny priplatia od 153€ do 214€. Druhým dychom však treba dodať, že do cenotvorby vstupujú ako distribučné náklady (napríklad CLO, dovozné náklady,…), tak aj miestne dane. Inými slovami, rozdiel v cene nemusí byť zapríčinený tým, že Huawei chce zarobiť na Európanoch viac, ale môže to byť dôsledok zvýšených nákladov spojených s predajom zariadení mimo domácu Čínu.

Aký je život bez Mobilných služieb Google? Už pár dní žijeme so smartfónom Huawei P40 Pro

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Cena Čína Európa Huawei

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close