SpravodajstvoWindows

Pozrite sa bližšie na novú ponuku Štart vo Windows 10

Microsoft zverejnil náhľady novej ponuky Štart pre Windows 10 vo vyššom rozlíšení. Pozrite sa, ako by mala vyzerať. Páči sa Vám?

V druhej polovici marca obehla internet správa o tom, že Microsoft prekonal magickú hranicu 1-miliardy používateľov na platforme Windows 10. Spolu s touto informáciou, Pano Panay, produktový šéf Microsoftu, zverejnil prostredníctvom sociálnej siete Instagram aj ďakovné video. V rámci videa bolo publikovaných niekoľko záberov, ktoré poodhalili nový vzhľad ponuky Štart vrátane niekoľkých ďalších dizajnových zmien. Všetky tieto zmeny sa niesli v duchu dizajnového jazyka Fluent Design, ktorý sa pomaly, ale isto rozopína naprieč celým Windowsom. Bohužiaľ, v tom čase, video bolo dostupné len v relatívne nízkej kvalite. To sa však zmenilo. Na dostupnosť náhľadov vo vyššom rozlíšení upozorňuje portál Windowslatest.com.

Nová ponuka Štart

Spoločnosť Microsoft konečne zverejnila publikované náhľady aj vo vyššom rozlíšení, vďaka čomu sa môžeme podrobnejšie pozrieť na očakávané zmeny.

Ako môžete vidieť nižšie, tak nová ponuka Štart vyzerá elegantnejšie a jednoduchšie. Zároveň treba spomenúť, že Živé dlaždice sú aj naďalej súčasťou vybraných aplikácií, ako sú Počasie, Správy, Pošta a Fotografie. Otázne je, či táto funkcia bude dostupná aj pre ďalšie aplikácie. Špekulovalo sa totiž, že Microsoft má v pláne Živé dlaždice vypnúť. Okrem iného zmien sa dočkal aj samotný vizuál jednotlivých ikon vrátane jednotného pozadia. Ako sa Vám páči?

Live-tiles_Windows 10
via windowslatest.com

Na obrázku nižšie si zas môžete pozrieť zmeny vzhľadu ponuky Štart porovnanú s pôvodnou ponukou, ktorá je dnes dostupná.

Start-menu-update_Windows 10
via windowslatest.com

Zmeny v vzhľade vyzerajú ako krok dopredu, ale aj napriek tomu, stále nevieme, kedy spoločnosť Microsoft sprístupní komerčnú verziu Windowsu 10 s dizajnovými úpravami vyššie. Očakáva sa, že by sa tak mohlo stať príchodom jeden z 2 väčších aktualizácií, ktoré by mali v tomto roku zavítať do našich počítačov. Jedna z nich by mala doraziť  do našich zariadení už koncom mája a druhá neskôr v tomto roku.

Okrem iného spoločnosť Microsoft plánuje prekopať aj iné dizajnové prvky v rámci rozhrania Windowsu 10. Napríklad Prieskumníka, obrazovku Uzamknutia a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky