NávodySpravodajstvoXiaomi

Pozrite sa, ako zapnete skryté menu v Xiaomi smartfónoch, ktoré Vám prezradí zdravie Vašej batérie

Pozrite sa, ako môžete prostredníctvom skrytého menu v Xiaomi smartfónoch zistiť aktuálny stav zdravia Vašej batérie.

Prenosná elektronika je závislá od účinnosti batérií a optimalizácie softvéru, aby ju využívala čo najefektívnejšie. Častokrát sa deje, že sa rozhodneme vymeniť batériu notebooku, hodiniek,smartfónu, a  ďalšej elektroniky, z dôvodu slabej výdrže pričom to nemusí byť nevyhnutné. Preto sme Vám v minulosti dali do pozornosti viacero návodov, ako zistiť aktuálny stav zdravia batérie Vášho zariadenia. Zatiaľ čo v prípade notebooku je možné zistiť aktuálne zdravie batérie jednoduchšie a v podstate ihneď, tak v prípade smartfónov je to iné. Nie že by to nebolo možné, ale potrebujete k tomu dlhú „vzorku“ nabíjaní. Inými slovami, zatiaľ čo zdravie batérie v notebooku viete zistiť hneď, tak v prípade smartfónov je to beh na dlhé trate. Avšak niektorí výrobcovia umožňujú rovnako ako na počítači, tak aj v smartfóne, pozrieť si podrobné informácie o stave batérie. A práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti skryté menu v Xiaomi telefónoch, prostredníctvom ktorého viete odhaliť stav Vašej batérie ihneď. Na túto funkciu upozorňuje portál mi.com.

Skryté menu v Xiaomi telefónoch

Skryté menu, ktoré Vám odkryje podrobné informácie o zdraví Vašej batérii vyvoláte veľmi jednoducho. Stačí si otvoriť aplikáciu telefón a vyvolať číslo „*#*#6485#*#*“ (bez úvodzoviek). Následne sa dostanete do skrytého menu, kde uvidíte report, ako môžete vidieť nižšie.

Určite po otvorení tohto reportu Vám „vypadli“ oči, a povedali ste si, že Vám nič nehovoria jednotlivé názvy. Preto sme si pre Vás nižšie pripravili význam jednotlivých názvov, ktoré sú pre účel tohto článku dôležité.

  • MB_00: Zostávajúca kapacita batérie
  • MB_06: Stav batérie (ak sa zobrazuje „Dobrý“ / „Good“, tak to znamená normálny stav batérie)
  • MF_02: Počet spotrebovaných cyklov batérie (počet plných cyklov. Ak ste nabili batériu napríklad z 0% na 50%, tak ste minuli 0,5 cyklu batérie)
  • MF_05: skutočná kapacita batérie
  • MF_06: Kapacita batérie z výroby

Ak by ste sa chceli dostať k podrobnejším štatistikám, tak Vám odporúčame vyskúšať aplikáciu Accu​Battery – Akku & Batterie, ktorú stiahnete nižšie. Aplikácia ponúka (a to aj v bezplatnej verzii) bohatú nádielku dodatočných informácií ohľadne Vašej batérie smartfónu. Druhým dychom však treba dodať, že k reálnym dátam sa dostanete približne po 15 nabitiach a vybitiach batérie.

Accu​Battery - Akku & Batterie
Accu​Battery - Akku & Batterie

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
batéria Skryté menu Xiaomi Zdravie batérie

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close