Spravodajstvo

Pozrite sa, ako vyzerá nový Facebook v kombinácii s Tmavým režimom

Pozrite sa, ako vyzerá nový Facebook v Tmavom režime. Nižšie sme si pre Vás pripravili prehľad sekcií stránok, ktoré najčastejšie používame.

V druhej polovici februára sme Vám priniesli článok, v ktorom sme Vám sprostredkovane ukázali vzhľad nového Facebooku v Tmavom režime. Išlo však len o niekoľko málo náhľadov, ktoré sa dostali do obehu. Dnes, jeden z našich administrátorov dostal pozvánku, aby sa stal testerom nového vzhľadu, a preto Vám prinášame kompletný prehľad, ako vyzerá nový vzhľad Facebooku.

Ako môžete vidieť na prvom obrázku, tak bočné lišty boli fyzicky oddialené od stredového obsahu. Na ľavej strane nájdete rýchle odkazy do skupín, na trhovisko, k videám, podujatiam a podobne. Rovnaké odkazy nájdete ešte v hornej lište, kde okrem iného je rýchly odkaz na nástenku. Tiež došlo k dizajnovým zmenám jednotlivých ikoniek navigácie.

Facebook_hlavna stranka_novy vzhlad
Zdroj: Vosveteit.sk

Nižšie na obrázkoch si môžete pozrieť vzhľad jednotlivých hlavných sekcií podkategórií ako sú Priatelia, Videá, Trhovisko a Skupiny. Okrem toho, v prípade ak kliknete na v rámci sekcie Priatelia na jednu z osôb, tak sa Vám zobrazí ich profilová nástenka (tú sme z pochopiteľných dôvodom nepridávali do náhľadu nižšie).

Nižšie na obrázkoch si môžete pozrieť ako fyzicky vyzerá nový náhľad fanúšikovskej stránky, ktorý bol prekopaný. Ako môžete vidieť nižšie, tak bola odstránená sekcia s  informáciami o stránke (zostala len položka Transparentnosť stránky a Fotky), ktorá sa teraz roluje smerom dole spolu aj s obsahom. Tiež bolo odstránená pravá lišta. Facebook tak zjavne chce klásť väčší dôraz na obsah, aby používatelia neboli rozptyľovanými ďalšími vecami.

Ďalšou novinkou je pridanie možnosti vytvorenia rýchlej konverzácie. Ako môžete vidieť na prvom obrázku, tak v pravom dolnom rohu pribudla ikonka Messengera, v rámci ktorej môžete vyhľadať priateľa a kontaktovať ho (funkciu oceníte napríklad v prípade tabletov, kedy sa nebudete musieť naťahovať k ikonke Messengera vo vrchnej časti displeja. Okrem toho je aj výrazne väčšou). Na druhom obrázku môžete vidieť zas náhľad všetkých konverzácií.

Ďalšia výrazná zmena je v podobe zobrazovania notifikácií. Ako môžete vidieť nižšie, tak Notifikácie sa zobrazujú na celú výšku stránky.

Novy Facebook_sekcia notifikacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Na posledných obrázkoch sa môžete pozrieť, ako vyzerá úvodná stránka profilu používateľa a ako vyzerá sekcia vyhľadávania.

V závere musíme dodať, že nový Facebook je uvoľňovaní postupne pre jednotlivých používateľov. Preto ho ešte nemusíte mať dostupný.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close