AppleSpravodajstvo

Pozrite sa, ako vyzerá iPhone 11 Pro Max, ktorý stojí 145€. Oplatí sa kúpa falzifikátu?

Oplatí sa kúpa falzifikátu iPhone 11 Pro Max smartfónu, ktorý stojí o viac ako 1 000€ menej, ako originál? Pozrite sa, ako môžete dopadnúť!

Spoločnosť Apple v prvej polovici septembra predstavila svetu novú generáciu iPhone telefónov. Okrem nadpriemerných špecifikácií, zariadenia sprevádzali aj nadpriemerné ceny. Len pre zaujímavosť, v čase predstavenie nových iPhone telefónov, na zariadenie iPhone 11 Pro musel priemerný Slovák pracovať viac ako 30 dní. Krátko po predstavení nových zariadení, trh zaplavili samozrejme aj falzifikáty, ktoré si môžete kúpiť za zlomok originálnej ceny smartfónov. Dokážu však takéto zariadenia konkurovať originálu? Na to sa pozrel známy Youtuber, ktorý si hovorí „EverythingApplePro“.

Dokáže 145€ „iPhone 11 Pro“ konkurovať originálnemu zariadeniu za viac ako 1200€?

Prvá vec, keď chytíte nový telefón do ruky, je jeho vzhľad. Ako môžete nižšie na obrázkoch vidieť, tak „lacný“ iPhone má niekoľko drobných odlišností od toho originálneho, ale nie sú vôbec tak dramatickými, ako by ste možno očakávali. Prvou zmenou je mierne odlišná farebnosť, oproti pôvodnému zariadeniu. Rozmiestnenie jednotlivých prvkov je identické. Zároveň, Youtuber vo videu (pozn. redakcie: video nájdete na spodku článku) vo všeobecnosti pochvaľuje samotné vyhotovenie smartfónu, ktoré pôsobí vo veľkej miere luxusným dojmom, tak ako originál.

Youtuber hovorí, že najväčšiu rozličnosť z pohľadu dizajnu našiel v prípade krúžkov okolo kamery. Posúdenie „lepšie“ spracovanej varianty necháme na Vás, ale u nás jednoznačne „fake“ iPhone pohorel. Ďalej hovorí, že 2 z 3 kamier sú len maketami.

iPhone 11 Pro vs Fake iPhone - rozdiely_4_dizajn
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

V prípade displeja sa s ním Číňania  vyhrali, teda minimálne v prípade výrezu. Youtuber hovorí  o  tom, že v prípade displeja došlo k výrazným zmenám oproti originálu. Prvou, na ktorú narazil je kvalita podsvietenia displeja, ktorá hrá jednoznačne prospech originálu. Ďalej, hovorí o rozdieloch v rozhraní systému, hoci na prvý pohľad sa môže zdať rozhranie na oboch zariadeniach rovnaké. Na rozdiely totiž používateľ narazí, keď začne reálne pracovať so zariadením. Napríklad v podobne rozličných animácií, pri prechode z jednej obrazovky na druhú, v rozhraní sú rôzne spracované jednotlivé grafické prvky, ako je napríklad klávesnica, multitasking, vyskakovacie okná pri podržaní ikoniek aplikácií a podobne. Niekoľko z týchto rozdielov si môžete pozrieť nižšie na obrázkoch.

Youtuber v ďalších častiach videá porovnáva, ako kvalitu kamery, tak aj ďalších komponentov, napríklad kvalitu zvuku (pozn. redakcie: 10:45). Zatiaľ čo v prípade zvuku si budete musieť pozrieť video na spodku článku, tak v prípade kvality kamery si môžete pozrieť obrázky nižšie. Vyhodnotenie necháme samozrejme na Vás.

Pozdáva sa Vám kvalita falzifikátu na toľko, aby ste sa rozhodli pre jeho kúpu? Pozrite si radšej nižšie ešte celé video, vrátane komentára Youtubera.

Ako hodnotíte falzifikát iPhone 11 Pro Max smartfónu? Z nášho pohľadu sa podarilo Číňanom vytvoriť relatívne dizajnovo podobné zariadenia, ale z pohľadu softwaru, ako aj ďalšieho hardwaru je tam vidno viacero medzier. Boli by ste ochotný tieto medzery akceptov? Predsa len rozdiel v cenovke porovnávaných zariadení je viac ako 1 000€.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close