BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako si zapnete nové nastavenia ochrany súkromia v prehliadači Google Chrome už dnes

Aktivujte si nové nastavenia súkromia už dnes

V priebehu včerajšieho dňa sme Vám priniesli správy o tom, že Google do prehliadača Chrome zavádza niekoľko noviniek vrátane úpravy rozhrania nastavení súkromia, ktoré je pre používateľov prehľadnejšie. Jednotlivé zmeny majú byť v prehliadači Chrome aktivované zo strany Google v priebehu najbližších týždňov. Dnes by sme Vám radi ukázali, ako si je možné tieto nové nastavenia a úpravy aktivovať už dnes.

Upravte si ponuku nastavení už dnes a odmoknite si nové možnosti

Aktivovanie novej ponuky je vcelku veľmi jednoduché. Čo k tomu budete potrebovať je najnovšia verzia prehliadača Chrome (prípadne Microsoft Edge). Tú si skontrolujete prostredníctvom cesty > Nastavenia (tri bodky) > O prehliadači Chrome. Verziu prehliadača by ste mali mať rovnakú, ako môžete vidieť nižšie.

kontrola verzie prehliadaca Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak máte aktuálnu verziu prehliadača, tak do adresného riadku vložte „chrome://flags“ a potvrďte to. Pomocou tohto kroku si otvoríte experimentálne funkcie Vášho prehliadača. Mala by sa Vám následne otvoriť ponuka nastavení, ako môžete vidieť nižšie.

Google Chrome_experimentalne funkcie
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz si v rámci nastavení vyhľadajte položku „privacy-settings-redesign“ a nastavte východziu pozíciu ako Enabled, teda zapnutá.

Google Chrome ako zapnut nove nastavenia ochrany sukromia
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Následne reštartuje Váš prehliadač.

Následne si otvorte Nastavenia prehliadača a sekciu Ochrana súkromia a zabezpečenie. V rámci tejto sekcie uvidíte nové možnosti nastavení. Napríklad v sekcii Nastavenia webu si budete môcť pozrieť nedávne aktivity jednotlivých webových stránok, budete si môcť pozrieť jednotlivé povolenia, ku ktorým pristupujú webové stránky a podobne.

Ak Vás zaujíma kompletný prehľad zmien, tak Vám dávame do pozornosti na odkaze nižšie článok, v ktorom sme sa im venovali podrobne.

Chrome bude výrazne bezpečnejším prehliadačom! Google ukazuje viacero noviniek

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky