Pracovné ponuky
BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako si zapnete nové nastavenia ochrany súkromia v prehliadači Google Chrome už dnes

Aktivujte si nové nastavenia súkromia už dnes

V priebehu včerajšieho dňa sme Vám priniesli správy o tom, že Google do prehliadača Chrome zavádza niekoľko noviniek vrátane úpravy rozhrania nastavení súkromia, ktoré je pre používateľov prehľadnejšie. Jednotlivé zmeny majú byť v prehliadači Chrome aktivované zo strany Google v priebehu najbližších týždňov. Dnes by sme Vám radi ukázali, ako si je možné tieto nové nastavenia a úpravy aktivovať už dnes.

Upravte si ponuku nastavení už dnes a odmoknite si nové možnosti

Aktivovanie novej ponuky je vcelku veľmi jednoduché. Čo k tomu budete potrebovať je najnovšia verzia prehliadača Chrome (prípadne Microsoft Edge). Tú si skontrolujete prostredníctvom cesty > Nastavenia (tri bodky) > O prehliadači Chrome. Verziu prehliadača by ste mali mať rovnakú, ako môžete vidieť nižšie.

kontrola verzie prehliadaca Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak máte aktuálnu verziu prehliadača, tak do adresného riadku vložte „chrome://flags“ a potvrďte to. Pomocou tohto kroku si otvoríte experimentálne funkcie Vášho prehliadača. Mala by sa Vám následne otvoriť ponuka nastavení, ako môžete vidieť nižšie.

Google Chrome_experimentalne funkcie
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz si v rámci nastavení vyhľadajte položku „privacy-settings-redesign“ a nastavte východziu pozíciu ako Enabled, teda zapnutá.

Google Chrome ako zapnut nove nastavenia ochrany sukromia
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Následne reštartuje Váš prehliadač.

Následne si otvorte Nastavenia prehliadača a sekciu Ochrana súkromia a zabezpečenie. V rámci tejto sekcie uvidíte nové možnosti nastavení. Napríklad v sekcii Nastavenia webu si budete môcť pozrieť nedávne aktivity jednotlivých webových stránok, budete si môcť pozrieť jednotlivé povolenia, ku ktorým pristupujú webové stránky a podobne.

Ak Vás zaujíma kompletný prehľad zmien, tak Vám dávame do pozornosti na odkaze nižšie článok, v ktorom sme sa im venovali podrobne.

Chrome bude výrazne bezpečnejším prehliadačom! Google ukazuje viacero noviniek

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Bezpečnosť Cookies funkcie ochrana sukromia

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close