Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvoXiaomi

Pozrite sa, ako si Xiaomi robí srandu z Huawei

Spoločnosť Xiaomi si strieľa z Huawei. Na balení smartfónov z produktovej línie Mi 10 vyzdvihuje podporu aplikácií od spoločnosti Google.

Väčšinou sme zvyknutí na to, že najčastejšie sa medzi sebou podpichujú spoločnosti ako Samsung, Apple a Microsoft, ktoré vo vybraných regiónoch sveta, najme v USA, poukazujú na nedostatky zariadení svojich rivalov. Najnovšie rovnaký prístup zvolila aj spoločnosť Xiaomi, ktorá si vystrelila zo spoločnosti Huawei. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com.

Čínsky technologický gigant, spoločnosť Xiaomi, ktorá len nedávno predstavila svoje vlajkové zariadenia z produktovej línie Mi 10, začala distribuovať na globálnom trhu svoje smartfóny s úsmevným popisom, ktorý nájdeme na balení jednotlivých zariadení. Ako môžete vidieť nižšie, tak na produktovom balení je napísané „with easy acess to the Google apps you use most“. V preklade to znamená: „s ľahkým prístupom k Google aplikáciám, ktoré používate najčastejšie“.

Xiaomi si vystrelilo z Huawei
via gizchina.com

Spoločnosť týmto úsmevným komentárom bezpochyby naráža na konkurenčné smartfóny spoločnosti Huawei z produktovej rady P40, ktoré boli predstavené bez podpory Mobilných služieb Google. Dôvodom prečo sa tak stalo je, že spoločnosť je v konflikte s americkou vládou, ktorá jej zamedzila využívať produkty a služby amerického pôvodu.

Huawei hľadá riešenia

V súčasnosti v novo predstavených smartfónoch Huawei, tak nenájdete ako aplikácie spoločnosti Google, tak ani samotný obchod Google Play vrátane ďalších aplikácií amerického pôvodu. Spoločnosť medzičasom obchod Google Play nahradila vlastným riešením v podobe obchodu App Gallery, ktorý rastie každým dňom. Zároveň treba dodať, že absencia Mobilných služieb spoločnosti Google neznamená, že do telefónu nie je možné nahrať aplikácie ako Gmial, Chrome a ďalšie, je to však o niečo komplikovanejšie. Aplikácie totiž nestiahnete prostredníctvom obchodu, ale musíte si dohľadať ich inštalačný balíček na internete a aplikácie nahrať manuálne.

Podľa dostupných dát spoločnosti Strategy Analytics, v priebehu februára predaje smartfónov spoločnosti poklesli na úroveň 5,5 milióna. Spoločnosť Xiaomi predala 6 miliónov smartfónov, Apple 10,2 milióna zariadení a Samsung 18,2 milióna.

Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť Huawei aktívne pracuje na tom, aby používatelia nepocítili aktuálny diskomfort. Okrem toho, že plní ich obchod aplikáciami od najpopulárnejších vývojárov naprieč viacerými regiónmi sveta vrátane toho nášho, tak aktívne hľadá riešenie, ako dostať aplikácie od spoločnosti Google do svojich zariadení. Okrem iného pracuje aj na projekte App Search. Ide o aplikáciu, ktorá slúži na vyhľadanie aplikácií, ktoré nie sú dostupné prostredníctvom ich obchodu. Vo svojej podstate ide o službu, ktorá prehľadáva iné obchody, prípadne stránky vývojárov.

 

Aktualizované 8.4.2020

Xiaomi vysvetľuje pôvod „podpichovačnej“ vety voči Huawei. Nie je to tak, ako si mnohí myslia

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Google aplikácie Huawei Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close